Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21

Thread: Почистване на дроселова клапа

  1. #1

    Default Почистване на дроселова клапа

    Колеги,един майстор ми препоръча да ми почисти дроселовата клапа със спрей за почистване на карбуратори.Думите му бяха:"Този спрей почиства идеално супер замърсени карбуратори,та с една дроселова клапа ли няма да се справи".
    Та въпросът ми е да се съглася ли с предложението му и има ли опасност от увреждане на клапата от този спрей?
    156 1.8 TS

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    438

    Default

    Имаше тема по този въпрос преди няколко месеца и общо взето се стигна до извода, че е доста рисковано да използваш толкова агресивни химикали...най-добре си свали дросела и обстойно си го почисти с парцал и обилно количество ВД40

    2000 156 SPORTWAGON SELESPEED
    1998 145 1.6 T.SPARK

  3. #3

    Default

    Съжалявам,че не мога да намеря точно тази тема.Намерих обаче линк http://www.alfa156.net/tech/cleaningthrottlebody.pdf
    Поправете ме,ако греша,но тук се препоръчва дроселовата клапа да се почисти точно с Carburator cleaner
    156 1.8 TS

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    438

    Default

    Изборът си е твой с какво ще го направиш.....аз просто те предупреждавам за евентуални проблеми........имай предвид, все пак, че зъбните колела на механизнма, който отваря клапата са пластмасови и леглата в който лагеруват са гресирани......в същото време карб клинърите са доста агресивни смеси на разтворители и всякакви обезмасляващи и почистващи агенти, които безпроблемно преминават покрай оста на въртене на клапата в механизма.....и нали се сещаш какво става.....първо, че може да се прецака самата пластмаса от ацетоните и другите разтворители, и второ се обезмасляват осите на зъбните колела и с времето ще се затрудни движението им...
    Не съм 100% сигурен, че ще се получат тези отрицателни странични ефекти, но е доста голяма вероятността това да стане!/според мен/
    Освен това, аз съм извършвал тази процедурас ВД40 и беше напълно успешна и вече 30 000 км никакви грижи...а преди това колата ми гаснеше при 2 от 3 спирания.

    2000 156 SPORTWAGON SELESPEED
    1998 145 1.6 T.SPARK

  5. #5
    Запален алфист blank_jack's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Plovdiv
    Age
    36
    Posts
    235

    Default

    ем .. кво общо има .. спи ми се и бъркам темите ...
    Аlfa Romeo 156 1,8 TS
    Fiat Bravo - 1,6
    Hyundai i20 - 1,2

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    438

    Default

    Quote Originally Posted by blank_jack
    малко е мръсна, но напоследък наистина не ми остава време да се занимавам...

    http://www.eds-plovdiv.org/stelka/IMG_0067.jpg
    е тва какво общо има с почистването на дросела

    2000 156 SPORTWAGON SELESPEED
    1998 145 1.6 T.SPARK

  7. #7

    Default

    Pumukle,мерси за отговорите!Айде и един доста "дилетантски" въпрос от мен-Какво е ВД40?
    156 1.8 TS

  8. #8
    жена зад волана mim's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Posts
    1,142

    Default

    Quote Originally Posted by zabolokor
    Pumukle,мерси за отговорите!Айде и един доста "дилетантски" въпрос от мен-Какво е ВД40?
    и това го знам
    панацеята на замръзналите ключалки, запецналите вентилатори, всякакви гранясали движещи се части...

    WD40 - синьо спрейче, което и в супермаркетите се продава :P
    Ако парите ти стигат, значи нямаш въображение.
    AR 156, 1.6 TSpark 2000г на метан - R.I.P.

  9. #9

    Default

    А,сега се сетих.Мисля да послушам Pumukle(абе това не е ли човечето с къдрава,оранжево боядисана коса?).
    Ще пробвам с ВД40,пък ако не стане-тогава идва ред и на Carb cleaner.
    156 1.8 TS

  10. #10
    Старши алфист Derry's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Карайсен, Великотърновско
    Age
    44
    Posts
    759

    Default

    Аз си изчистих клапата само с помоща на парцалче и проблеми няма. Опитаи така за 20 минути работа ако не стане ходи вече купуваи каквото ще копуваш

    Сърцата са по-капризни от умовете.

  11. #11
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    438

    Default

    Quote Originally Posted by zabolokor
    абе това не е ли човечето с къдрава,оранжево боядисана коса?
    Това е, да
    ....една дълга история от детството

    2000 156 SPORTWAGON SELESPEED
    1998 145 1.6 T.SPARK

  12. #12

    Default

    Много е готино.И на мен ми е любимо.Ura,ura Pumukle ist da!
    156 1.8 TS

  13. #13

    Default

    abe xora nqkoi moje li da mi kaje kade to4no se namira tozi pin 15.blagodarq predvaritelno

  14. #14

    Default

    derry извиням се за безпокоиството,но би ли ми казал каде е тоза пин 15.ште сам ти много благодарен.

  15. #15

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •