Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18

Thread: Проблем с тоците :(

  1. #1
    Сатанист Член на клуба Bodom's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Posts
    783

    Default Проблем с тоците :(

    Днес моята любима не пожела да дойде с мен на работа

    Накратко положението в момента:
    1. Акумулатора ми е паднал явно, въпреки, че в покой показва 12.8V, но стартера не върти. Когато закачим кабели от друга кола - върти.
    2. Когато поставя ключа в положение на контакт - нищо не свети по таблото и не работят ел. уредите в колата (стъкла, вентилатор на парното...). Касетофона си ми работи, но той е с постоянен + , а не след контакт. Часовника също върви.

    Спред мен като изключим акукулатора, който явно е не е съвсем наред - имам проблем с това, че "не мога" да дам на контакт.
    Проверил съм всички бушони които намерих и релетата само ги свалих, някои им зачистих клемите и ги върнах обратно. Не знам как да тествам релетата дали работят едно по едно и не знам възможно ли е от някое от тях да е проблема (така предполагам) и кое.

    Дайте съвет


    Сега подробно как стигнах до тук:
    1. Отключих си колата сутринта (с дистанционното на алармата).
    2. Подадох на контакт и дезактивирах имобилайзера на алармата.
    3. Завъртях на стартер, който завъртя два пъти и спря(не помня сам ли спря, или аз по навик не задържах ключа, защото колата винаги е палила от раз). Колата не запали.
    4. Върнах ключа, пак дадох на контакт и като завъртях на стартер - нищо не се случи! Тишина! След което на алармата почнаха да и цъкат релетата и да писука както при отключване. Лампите на таблото премигваха когато дам на контакт. Алармата си цъкаше и свиреше без оглед на положението на ключа. Стартера продължаваше да не върти.
    5. Разкачих алармата от колата (знам я къде е), и всичко утихна. Вече при подаване на контакт - не светеше нищо по таблото и в положение на стартер нищо не се случваше.
    6. Обадих се на алармаджията за съвет. Той каза, че такова поведение на алармата е нормално, когато падне акумулатора.
    7. Откачих + на акумулатора за 2мин. Нищо не се промени.
    8. Помолих съсед за ток. На контакт пак нищо не светеше, но стартера въртеше!
    9. За последно пробвах какво става без външна намеса в електрическата система на колата: На контакт - нищо не свети, на стартер - не върти, и интересно беше, че при изключване от контакт - стрелките на оборотомера и скоростомера скачаха по веднъж!!! Да отбележа, че това го направи два пъти сутринта! Преди малко ходих пак до колата и вече не го правеше този номер!
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDm '07
    EX' Alfa Romeo 145 1.4TS '98

  2. #2
    Болен алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    1,113

    Default

    Аз по миналата зима имах подобен проблем, но преди да загасне тотално на няколко пъти през неравност прекъсваше и премигваше инжекциона. Една вечер след работа (беше около -20) запалих тръгнах и до там. На другия ден дойде Велин от "клубния сервиз" и направи диагностика на място и всичко беше ок ма колате не пали. Закарахме я в последствие при него защото каза, че на място няма да стане. Та в крайна сметка се оказа или поне аз така разбрах...прецакани и не даващи контакт били кабелите които отивали към компютъра и ги беше подменил (150лв.)

    Незнам дали ще ти бъда много полезен с този пост, но поне това беше моя случай пък и аз много не разбирам.
    98` Alfa Romeo 145 1.4i 16V Twin Spark 103 mad italian horses...

  3. #3

    Default

    Като за начало си почисти клемите на акомулатора

  4. #4
    Сатанист Член на клуба Bodom's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Posts
    783

    Default

    MONI, а при теб светеха ли контролните крушки по таблото, когато не искаше да пали ?
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDm '07
    EX' Alfa Romeo 145 1.4TS '98

  5. #5
    Сатанист Член на клуба Bodom's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Posts
    783

    Default

    Quote Originally Posted by SFINKS
    Като за начало си почисти клемите на акомулатора
    Направих го вече! Няма резултат. И са добре стегнати. Както казах акумулатора ми явно има проблем. Довечера ще го заредя, и ако трябва ще взема нов, но няма да избързвам! Проблема обаче не е само в него.
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDm '07
    EX' Alfa Romeo 145 1.4TS '98

  6. #6
    Болен алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    1,113

    Default

    Quote Originally Posted by Bodom
    MONI, а при теб светеха ли контролните крушки по таблото, когато не искаше да пали ?
    аде??? Ми май да.

    П.с. Абе за проблеми с токовете най-добре се обади на Велин щото сам едва ли ще се оправиш. Тогава Бобо ми даде координатите на Велин и каза че е много добър в тази област(ееех кой ли не е опирал до Бат Бобо).
    98` Alfa Romeo 145 1.4i 16V Twin Spark 103 mad italian horses...

  7. #7
    Сатанист Член на клуба Bodom's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Posts
    783

    Default

    Цялостен EDIT

    Да са *** у тиквата проста
    Проблема поне на теория е решен.
    Сутринта ми е паднал акумулатора, в следствие на което алармата е почнала да се държи странно (което пък според алармаджията е нормално поведение за паднал акумулатор ), аз я изключвам от куплунга и, с което оставям отворена веригата на нейния имобилайзер, който точно това прави - все едно не си дал на контакт.
    Сега трябва да си върна алармата на мястото; Да си заредя акумулатора или да си купя нов, ако моя е заминал; Да разбера причината да се е изтощил (може да имам утечки). И да си свиркам
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDm '07
    EX' Alfa Romeo 145 1.4TS '98

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    София
    Posts
    291

    Default

    По принцип можеш да байпаснеш имобилайзер функцията през куплунга - даваш накъсо некои от изводите на куплунга. Това обаче може да направиш ако знаеш каква ти е алармата и ако имаш схема... Аз имам една БГ марка, Пауър пише на нея, там е така, накъсо два извода и въртиш с паднал акумулатор. Специално тези аларми имат защита от сваляне на акумулатора, т.е. като напрежението падне под 9 волта, алармата се задейства (разбирай и имобилайзера). И ташака е пълен с по-лош акумулатор - въртиш, пада акумулатора, таман да запалиш и се включва алармата

    AR 145 QV '97

  9. #9
    Сатанист Член на клуба Bodom's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Posts
    783

    Default

    Ами аз лесно мога да разбера кои изводи на куплинга да окъя (като питам алармаджията ), ама засега май няма да го правя, ще се пробвам да си подкарам всичко, т.е. и алармата. Само се моля после да нямам проблеми пък с ALFA CODE че както съм и само с червен ключ (нямам кафевия) и както колата тази нощ ще стои без акумулатор (да го заредя)...
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDm '07
    EX' Alfa Romeo 145 1.4TS '98

  10. #10
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Малко късно се включвам, но прегледай масата на акумулатора където се свързва с купето
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  11. #11
    Болен Алфитист Nasko_77's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    887

    Default Re: Проблем с тоците :(

    Quote Originally Posted by Bodom
    Днес моята любима не пожела да дойде с мен на работа

    Накратко положението в момента:
    1. Акумулатора ми е паднал явно, въпреки, че в покой показва 12.8V, но стартера не върти. Когато закачим кабели от друга кола - върти.
    2. Когато поставя ключа в положение на контакт - нищо не свети по таблото и не работят ел. уредите в колата (стъкла, вентилатор на парното...). Касетофона си ми работи, но той е с постоянен + , а не след контакт. Часовника също върви.

    Спред мен като изключим акукулатора, който явно е не е съвсем наред - имам проблем с това, че "не мога" да дам на контакт.
    Проверил съм всички бушони които намерих и релетата само ги свалих, някои им зачистих клемите и ги върнах обратно. Не знам как да тествам релетата дали работят едно по едно и не знам възможно ли е от някое от тях да е проблема (така предполагам) и кое.

    Дайте съвет


    Сега подробно как стигнах до тук:
    1. Отключих си колата сутринта (с дистанционното на алармата).
    2. Подадох на контакт и дезактивирах имобилайзера на алармата.
    3. Завъртях на стартер, който завъртя два пъти и спря(не помня сам ли спря, или аз по навик не задържах ключа, защото колата винаги е палила от раз). Колата не запали.
    4. Върнах ключа, пак дадох на контакт и като завъртях на стартер - нищо не се случи! Тишина! След което на алармата почнаха да и цъкат релетата и да писука както при отключване. Лампите на таблото премигваха когато дам на контакт. Алармата си цъкаше и свиреше без оглед на положението на ключа. Стартера продължаваше да не върти.
    5. Разкачих алармата от колата (знам я къде е), и всичко утихна. Вече при подаване на контакт - не светеше нищо по таблото и в положение на стартер нищо не се случваше.
    6. Обадих се на алармаджията за съвет. Той каза, че такова поведение на алармата е нормално, когато падне акумулатора.
    7. Откачих + на акумулатора за 2мин. Нищо не се промени.
    8. Помолих съсед за ток. На контакт пак нищо не светеше, но стартера въртеше!
    9. За последно пробвах какво става без външна намеса в електрическата система на колата: На контакт - нищо не свети, на стартер - не върти, и интересно беше, че при изключване от контакт - стрелките на оборотомера и скоростомера скачаха по веднъж!!! Да отбележа, че това го направи два пъти сутринта! Преди малко ходих пак до колата и вече не го правеше този номер!
    Еееех, колега ако беше Фиестичката дали щеше да ги прави тези въртели То за това е хубаво човек да си има и една ръждива, но безотказна баракудка в такива моменти
    ALFA ROMEO 145 1.4TS "lusso"..

    ROVER 200 RF 2.0TDI

  12. #12
    Сатанист Член на клуба Bodom's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Posts
    783

    Default

    Фиестата НЕ ВЕДНЪЖ ме е изоставяла сутрин преди работа.. Че даже и по път за работа ме е оставяла.. ммм.. и на прибиране от работа..
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDm '07
    EX' Alfa Romeo 145 1.4TS '98

  13. #13
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2007
    Location
    София/Бургас
    Posts
    34

    Default

    И на мен ми се случи подобно нещо. Само дето аз знам от какво се изхаби моя акумулатор. Ходих при едно приятелче да ми регулира фаровете и докато си играеше той явно се е изтощил, а и CD-то си свиреше и т.н. Като приключи и опитах да запаля, стартера превъртя няколко пъти, но не запали и стрелките за скоростта и оборотите се повдигнаха. На третия път вече въобще не се случваше нищо при опит да запаля. Решението: Акумулатор ИСКРА 65ah с подсилен ток на запалване. Нямаше смисъл да си зареждам стария, щото си беше доста стар хахаха
    Alfa Romeo 145 1,9JTD '00

  14. #14
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Quote Originally Posted by Pharrell
    ...но не запали и стрелките за скоростта и оборотите се повдигнаха. ...
    Това наистина е много яко Аз бях си забравил така 2 дена осветлението в купето зимата и като завъртях ключа таблото стана дискотека - контролни лампи светваха и двете стрелки отиваха до крайно положение и обратно
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  15. #15
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    256

    Default

    Quote Originally Posted by trustworthy
    Quote Originally Posted by Pharrell
    ...но не запали и стрелките за скоростта и оборотите се повдигнаха. ...
    Това наистина е много яко Аз бях си забравил така 2 дена осветлението в купето зимата и като завъртях ключа таблото стана дискотека - контролни лампи светваха и двете стрелки отиваха до крайно положение и обратно
    Те твойте стрелки отиват до края, защото Дизел пауъра много бърз
    146 1.6 Boxer '96

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •