Page 1 of 9 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 130

Thread: Аз рейцър?!?!Да да?!

  1. #1
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default Аз рейцър?!?!Да да?!

    Много тъпо заглавие и тема, ама какво да се прави...такива сме ние младите

    Та по темата...Наййй-после след 3седмично отсътвие имах възможността да се прибера по родния край...БЯха направени няколко интервенции по моята алфа-масла, филтри свещи и т.н...

    И естетвено следваше 2 дневно яко каране за да се види дали става маслото и дали тия свещи дават искра
    Оказа за се, че всичко бачкаше на 6 :P

    Прилагам и едно видео бих казал доста "накичено", но ми беше кеф докато го правех :P

    П.П Същата вечер тъкмо бях си организирал гонка с едно BMW 320 (което цяла вечер една калибра 150коня го спукваше) , но полицаите ги набараха и нз в последствие какво стана с тия две бегачки...

    П.П 2 Колата все още е с оригиналния катализатор на 140хил км
    надявам се скоро да го разкарам..


    Очкавам мнения и дали колцата си върви нормално :P
    Видеото е снимано на 6 лентов много дълъг и прав участък..Липсваше всякакво движение и имаше много място за едно безопасно спиране и прочие. Скороста(аз и никога не съм вдигал повече) също не мисля, че е голяма и опасна имайки предвид пътя и обстановката :P

    http://www.youtube.com/watch?v=Zfw4hFQS_MM

    http://www.vbox7.com/play:686d8a41
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  2. #2
    147 3.7 GTA Пепи's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Гара Елин Пелин
    Age
    33
    Posts
    92

    Default

    140 не е кой знае каква скорост , но определено стрелката бързо се качи .. предвид това , че сте с обща маса 243 кг ...
    Та .. бегал си се с 320 - те са смешни ... такива по светофарите , и на магистралата ги минавам като стой та гледай ...
    Имам и историйка .. карам си след караулката , към Нови Хан - Елин Пелин съответно .. да докато съм на караулката , някво Синьо БМВ 320 си кара до мене , и некъв 18 годишен (може и повече ...) седи и ме гледа , беше мноо пълно , и да не кажа , ма с двайсе да караме , и тоя на съединител си вдига обороти , и чака да му отвърна ... гърнето ми беше паднало (смешна история ) и забравил за него , решавам и аз да "изпъна" малко двигателя - при което се чува някакво зверско бухтене , нямате си и на представа , тоя на затворени прозорци се изплаши Та .. разбра , че ще има гонка , ама не разбра , че няма да е пред мене ...

    Тръгвам си аз спокойно , Втора лента , и той ме изпреварва ... аз си викам - BMW и Голф няма да ме изпреварят , квото ще да става - имам си за компания още двама с мене , и почвам да набира м ,при което около мене само викат - аре бе , нямаш шанс , нямаш шанс ... боли ме ...
    И набира нашата алфа - 110-120-130 и настигам Бавареца ... вече набирам , и давам мигач да го изпреваря , минавам до него , и тоя само почва да го настъпва - дръпва ми напред - така ли ... дай педала до дупка , и на 130 , момчето дето викаше , че нямам шанс , му секна думата , и главата му се удари отзад в облегалката , при което Алфата почва да набира зверски - 130-140-150 и вече съм наравно с него , още малко натискам , и става 160 при което давам мигача и с резка маневра минавам в дясно , той дава мигач да ме изпревари , аз съм отпуснал педала , дава мигач да изпреварва , натискам педала , вдигам 180 и той остава отзад .. на разклонението Нови Хан (малко след "бабунката") не го виждам зад мен ...


    Доволна работа

  3. #3
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    А с каква кола си бил?

    140км не са много, но не смятам да се самоубивам... Не ми се кара бързо и тази скорост всъщност е максимума, който съм си позволявал да вдигна с алфата
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia/Vienna
    Posts
    81

    Default

    Quote Originally Posted by VFTI
    А с каква кола си бил?

    140км не са много, но не смятам да се самоубивам... Не ми се кара бързо и тази скорост всъщност е максимума, който съм си позволявал да вдигна с алфата
    Един съвет от мен,не ги прави тея номера както и каквото и да било каране на светеща лампа за резервата.Моето лично мнение е че това е доста вредно за колата особенно на такава възраст.А колкото до скороста,не е нещо особенно,колата може повече .За спирането след 160 можеш да се притесняваш
    Hyundai Coupe 2.0 16v 03' Facelift 06'

  5. #5
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Quote Originally Posted by Red Devil
    Quote Originally Posted by VFTI
    А с каква кола си бил?

    140км не са много, но не смятам да се самоубивам... Не ми се кара бързо и тази скорост всъщност е максимума, който съм си позволявал да вдигна с алфата
    Един съвет от мен,не ги прави тея номера както и каквото и да било каране на светеща лампа за резервата.Моето лично мнение е че това е доста вредно за колата особенно на такава възраст.А колкото до скороста,не е нещо особенно,колата може повече .За спирането след 160 можеш да се притесняваш
    Лампичката всъщност не светеше преди това, но това ще го запомня....

    А иначе....Айде спрете да ме насърчавате с тия високи скорости де Ааа ще се караме Няма пък да вдигна повече от 140 :P :P Миси за съветите
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  6. #6

    Default

    Евалата за Алфичката и за ентусиазма батко, наще са си доста хищни зверчета...
    Само малко да попрактикуваш тръгване и да не влизаш в ограничител щото едно че и е зле на колата, и второ по-бавно засилваш...

    @ Пепи
    "... аз си викам - BMW и Голф няма да ме изпреварят , квото ще да става"
    Братле за Голфовете ОК, ам на някой БМВ-та просто не си им в категорията
    Honda CBR 954RR, Range Rover Vogue V8

  7. #7
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Quote Originally Posted by 100letov
    ....... ам на някой БМВ-та просто не си им в категорията
    Ами на мен с 318 IS и 320i - мисля са ми в категорията , ама не ми е интересно вече - просто нямат шанс срещу моите 1747 кубика.
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  8. #8
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Quote Originally Posted by BatVas
    Quote Originally Posted by 100letov
    ....... ам на някой БМВ-та просто не си им в категорията
    Ами на мен с 318 IS и 320i - мисля са ми в категорията , ама не ми е интересно вече - просто нямат шанс срещу моите 1747 кубика.
    те и 325 са уж вървежни ама нещо....

  9. #9
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    А някой с алфа като моята 8В гонил ли се е с 320ка? Аз имам чувството, че ще алфата ще бие, ама знам ли

    П.П Тръгването мисля, че ми се получи добре...Не съм превъртал гуми...За прекъсвача знам...ама какво да се прави ентусиазъм, а и бях твърдо решен да видя колко е макса :P
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by VFTI
    А някой с алфа като моята 8В гонил ли се е с 320ка? Аз имам чувството, че ще алфата ще бие, ама знам ли

    П.П Тръгването мисля, че ми се получи добре...Не съм превъртал гуми...За прекъсвача знам...ама какво да се прави ентусиазъм, а и бях твърдо решен да видя колко е макса :P
    Ако правиш по добър старт и не вкарваш на прекъсвач всяка предавка,а и ако ти е читава колата де 320 остава много назад
    ex: | Fiat Tipo DOHC,Lancia Dedra 2.0 LS,ALFA 155 1.7TS,Lancia Dedra 1.9td SW,ALFA 164 2.0TS,Lancia Delta 1.6i | Fiat Coupe 1.8 16V VFD | Fiat Bravo 2.0 20V HGT |
    BMW e39 facelift

  11. #11

    Default

    Не ме разбирайте погрешно за мене БМВ трябва да е голяма кола и по габарити и по литраж. Просто имах предвид колегата да не е толкоз категоричен.
    По темата с моита 155 бия 318, 318ис, 320 и 320ис вече ми дръпва на мен. За 5-иците трябва да е поне 525 за да има някъв шанс, говориме за по-старичките разбира се не за последните модели.
    Honda CBR 954RR, Range Rover Vogue V8

  12. #12
    147 3.7 GTA Пепи's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Гара Елин Пелин
    Age
    33
    Posts
    92

    Default

    Точно па на тройките .. не М-ките - 316 , 318 , 320 и дизеляка 325 ги взимам за закуска ..

  13. #13
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by gigi
    Quote Originally Posted by BatVas
    Quote Originally Posted by 100letov
    ....... ам на някой БМВ-та просто не си им в категорията
    Ами на мен с 318 IS и 320i - мисля са ми в категорията , ама не ми е интересно вече - просто нямат шанс срещу моите 1747 кубика.
    те и 325 са уж вървежни ама нещо....
    Да да да едно в Дружба се напъваше нещо ма вървяхме наравно ама аз превключвах на 5500 ако превключвам на 7000 ша го отвеем
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  14. #14
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Quote Originally Posted by Mury
    Да да да едно в Дружба се напъваше нещо ма вървяхме наравно ама аз превключвах на 5500 ако превключвам на 7000 ша го отвеем
    Хихи добре че шофера му не е знаел че шеше се гръмне

  15. #15
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by gigi
    Quote Originally Posted by Mury
    Да да да едно в Дружба се напъваше нещо ма вървяхме наравно ама аз превключвах на 5500 ако превключвам на 7000 ша го отвеем
    Хихи добре че шофера му не е знаел че шеше се гръмне
    100%
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

Page 1 of 9 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •