Results 1 to 11 of 11

Thread: програма като нова-НИКОГА

  1. #1
    Запален алфист alex052's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    софия
    Posts
    390

    Default програма като нова-НИКОГА

    Не се подлъгвайте по този пакет просто не само не си струва парите а и щеси скъсате нервите.
    След като видях координатите на автомивката в темата "пране на тапицерия" реших да пробвам , но............
    тези са пълен трап.
    Та отначало :
    поръчах си:, третиране на таблото с техническо мляко, вътрешно почистване, миене на двигател, подхранване на всички каучукови и пластмасови детайли в двигателния отсек, външно миене, машинно пастиране 3М , подхранване на пластмасови детайли по екстериора – брони, лайсни, капачки и др., пастиране на хромирани детайли по екстериора, пастиране на стопове, третиране на борда на гумите с водонеразтворим силикон.

    оставих си колата вечерта с уговорката на другата сутрин да си я взема.
    Да не изпадам в подробности но срещу 120 лв получих
    -пастирана но недопастирана кола,тук таме въобще не е пипната/човека търкал видиш ли милия но пастата нещо не хванала/
    остави това ами и после не е измита като хората и пастата стой на места около надписи по брони по гуменитеуплатнители на вратите и т.н.но да не съм се притеснявал-щяла селед две три миенета да падне
    -салона почистен отгоре отгоре без да е взет дори прах старателно и навсякъде да не говорим за техническо мляко.
    -двигателния отсек непипан
    -багажник непипан с обяснение "еле забравих ама до 4 часа съм я търкал"
    -хромирани детайли непипани
    -отказах пране на тапицерии защото не е сухо,просто поисках прахусмокачка-ненаправено,по плюша си стояха същите боклуци който оставих,табло отново непочистено,дори не бяха пипани нещата оставени по него
    -и ПЕПЕЛНИЦИ ДОРИ НЕИЗХВЪРЛЕНИ........................
    -гумени уплатнители........мазани недомазани с някаква ............и аз не знам.
    -стъклая-замазани и неизмити като хората,целите на капки
    След като си видях бебето в това състояние,пребройх да 101 да не избухна с не много спокоен тон отправих забележките си,получих отговор-ще я оправим остави я още известо неясно колко време........
    Та така дори и не ми се продължава,вярно може мойте критерии да са леко завишени но............като нова всъщност е една пълна измама и не се полъгвайте по тази реклама.Само може да си дадете парите навятъра и да си скъсате нервите.

    Е темата за мен поне е с продължение защото мразя да ме мамят а окото ми забеляза очевидни нарушения който бяха малко по рано описани в ........................
    няма заначение ПРОСТО НЕ РИСКУВАЙТЕ С АВТОМИВКАТА ДО ШЕЛ СИМЕОНОВО
    Няма невъзможни неща,просто има недостатъчно финансиране.
    156 1,8ТS-99 ......
    EX
    159 1,9 JTD-08

  2. #2
    Тестпилот на клуба pinko's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София, Кокаляне
    Age
    58
    Posts
    1,789

    Default

    Начи, може би и аз съм виновен, че след като пуснах темата и получих съответните препоръки, после не написах кво е станало.

    Закарах 166-цата по-миналата неделя след сбирката на автомивката срещу Макдоналдс в Младост (препоръката на pumukle). Това беше към 15 часа, казаха ми да си я взема около 18-18:30.

    Бях там отново към 19, колата беше готова и светеше, наистина светеше.

    Седалките бяха изпрани доста добре, мокетите, тавана, абе всичко, даже багажника беше изпран и ми бяха подредили боклуците

    Седалките бяха изпрани с пяна и изсъхнаха още на другия ден. Явно не са ги наводнявали, щото ги предупредих, че са отопляеми. Мокетите бяха по-намокрени, ама и те изсъхнаха в жегите за ден-два.

    Джантите също бяха перфектно измити и лъснати, всички гумени уплътнители и самите гуми бяха намазани с нещо (не цапа).

    Стъклата бяха така добре измити и лъснати, че чак сега разбрах колко са надраскани и набити от камъчета.

    Много съм доволен, всичко това ми струваше 74 лева. Не съм искал пастиране. Ще си я пастирам сам по-нататък. Тва е тънка работа, не мога да дам Алфата на некви олигофрени да я пастират, ще си я галя сам
    Volvo XC90 D5 '06
    Alfa Romeo Spider 2.0 '90
    Lancia Ypsilon 1.2 '00



    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Distinctive '02
    ex Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '00
    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 '99

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Sofia
    Posts
    436

    Default

    За пастирането съм напълно съгласен с pinko аз моита с я направих сам няколко пъти и резултата е зашеметяващ просто свети,много е важно обаче да се направи качествено (работа и материали) а за автомивките просто нямам думи оставят си ръцете хората като ги гледам просто ми става жал...
    EX 156 1.6 TS

  4. #4
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    811

    Default

    Аз съм много доволен от Софавто - на пътя за Перник, наистина работят добре, а и като ти изкарват колата от мивката шефа им я преглежда обстойно и ако има нещо го кореагират, там видях защо кола се гледа на автовоза Просто от кенеф правят слънце.
    "BEAUTY IS NOT ENOUGH!"
    Alfa Romeo 145 1.4 T.S 97 - EX
    Opel Astra J GTC

  5. #5
    Запален алфист elenkov's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    284

    Default ..

    Quote Originally Posted by georgyg
    Аз съм много доволен от Софавто - на пътя за Перник, наистина работят добре, а и като ти изкарват колата от мивката шефа им я преглежда обстойно и ако има нещо го кореагират, там видях защо кола се гледа на автовоза Просто от кенеф правят слънце.
    всичките си автомобили пращам на соф авто .. плащам по 135 лева колата излиза все едно от завода .. поздрави

  6. #6

    Default

    Каква авто козметика използвате...Особено за пастиране - Ма Фра?
    С колко вида паста минавате , че на мен ми казаха за 3 вида , с които се минава последователно...
    настояща - BMW 3er
    ex. Alfa Romeo 156 - 2006-2007
    ex. Alfa Romeo 164 - 2000 - 2005

  7. #7
    започва да се пристрастява Член на клуба Little's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    96

    Default Re: програма като нова-НИКОГА

    Quote Originally Posted by alex052
    Не се подлъгвайте...
    СИМЕОНОВО
    Предполагам че говориш за следната автомивка http://www.avtomivka.com/ - аз ги ползвах до февруари'2007, защо ли... ами миналата година миеха добре (вън и вътре), но след нова година... направо не вярввах как може за 1 месец така да се променят - пича или си правеше майтап, или го беше подкарал през просото... добре че външното миене беше на автомат.
    Crosswagon, 156 1.8 TS, +359 892 484 482

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Sofia
    Posts
    436

    Default

    За пастирането е много важно да се използват добри качествени продукти аз използвам 3М и една течна паста на Nirgin много са добри и съм страшно доволен
    EX 156 1.6 TS

  9. #9
    Татю алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,502

    Default Re: програма като нова-НИКОГА

    Quote Originally Posted by alex052
    Не се подлъгвайте по този пакет...
    Въх, точно навреме

    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16v Elegante+Sport MY.08
    Alfa Romeo 155 1.8TS Sport MY.95

  10. #10

    Default

    две коли прахме на автомивката зад Деница в Младост. тавани ,седалки всичко. много добре се справиха момчетата бяха измити страхотно. но всичко май си е до късмет на тея автомивки
    Volvo S80 D5 awd 2010г.

  11. #11
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Quote Originally Posted by santo_traficante
    две коли прахме на автомивката зад Деница в Младост. тавани ,седалки всичко. много добре се справиха момчетата бяха измити страхотно. но всичко май си е до късмет на тея автомивки
    ДА има истина в това - просто един работник работи по съвестно от друг и така . Иначе си е важно и оправителя (или по старишия там) да ги преглежда и да държи за качеството на работата - ама като им се понатрупат повечко коли и го подкарват през пръсти. Така , че не е само до мивка , а има значение и персонала - абе късмет - най сигурно е да си я направиш сам ако можеш
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •