Results 1 to 10 of 10

Thread: Алфа 156 от Германия

  1. #1
    Запален алфист Violator's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Велико Търново
    Age
    44
    Posts
    293

    Default Алфа 156 от Германия

    Здравейте, искам да си взема алфа 1.8 ТС един приятел заминава петък за Германия до неделя и ме вика с него да ходя да си взема кола. Въпросът ми е имам ли някакъв шанс да си намеря читава алфа 156 от Германия. Той ми разправя, че на другите коли цените са много по ниски от тези в БГ но специално алфи не се е заглеждал. Някой който е ходил може ли да каже има ли изобщо и по скъпи ли са фрапантно от Италия?
    156 1.8 TS

  2. #2
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Posts
    39

    Default

    като гледам тук на по-хубавките цените им са почти като в България
    Audi/BMW, скоро и ALFA

  3. #3
    Запален алфист rady156's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Spain, Almeria; Bulgaria, Sofia
    Posts
    359

    Default

    определено имаш шанс да си намериш,но повечето са 2.0,което е по-добрия вариант,заради еднаквия разход и по-добрата динамика,но определено ако се разтърсиш можеш да вземеш за 3хиляди добра бензинка!!!
    147 jtd 115k.c "02 Distinctive

  4. #4
    Запален алфист Violator's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Велико Търново
    Age
    44
    Posts
    293

    Default

    И аз ги гледам, че цените са им колкото в БГ даже по големи, но поне там виждам какво вземам не като тук всичко напудрено, 2.0 мисля ще ми дойде в повече, а там доколкото забелязах 2.0 е по евтин от1.8. Но май ще отида, поне екскурзия да си направя ако не намеря нищо
    156 1.8 TS

  5. #5

    Default

    Колеги,

    1.8 е по-издържлива от 2.0. Знам от опит, имам 2 алфи!

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    София
    Posts
    103

    Default

    Мммммммм, кола от Германия, аз с кола от там се видях в приключение,но може и късмета да ми е такъв!Според мен си направи консултация, сериозна какво да гледаш с някой,който разбира иначе ще се получи като моя случай.Немците отдавна не си подържат колите, както едно време се говореше,това е само един мит!Внимателно и успех,и най вече късмет!!!
    Грях е, да я нямаш!!!АlfaRomeo-156SW/2.4JTD/Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm TI

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    64

    Default

    Търси кола с ТЮФ.Това е техния годишен преглед.Гаранция ти давам че ако е минало скоро прегледа тая кола ще ти доиде без забележки.1900 километра ти е горе-долу връщането от германия,след словения и сърбия почват малко по лоши пътища,и през това време вече ще си каже колата дали има забележки.Иначе вече в БГ няма да коментирам.ТЮФ-а се отбелязва на рег. номера.ЗАДЪЛЖИТЕЛНО гледай за ТЮФ и ако можеш си вземи кола от човек а не от къща.Не съм съгласен с колегата,че немците не пазят колите си.Цените в Германия винаги са били по скъпи.В Швейцария гарантирам за качествнно поддържана кола,обаче се плаща 20% ДДС и некъф данък от около 100 евро тъй че пак същото.Винаги бих си взел кола карана в германия пред кола карана в БГ,колкото и собственника да я е поддържал.
    Oще една дупка и се гръмвам с нож.
    156 2.4 JTD

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    64

    Default

    Само ще вметна,че от около месец съм с алфа 156 2.4 жтд.Видях я от автовоза и си я харесах.Видях я с всички те и забележки.Прецаках се,но това съм си аз.Винаги бурзам и съм имполсивен.Както и да е,искам да ти кажа че договора ми за покупко продажба ми го направи все едно съм си я купил директно от собственика в Италия.Цената и беше 1300 евро.Говорим за алфа 1999.сложи си 300 евро за автовоз или 400 за да си я докараш сам.Няма да ти казвам на мен за колко ми я дадоха щото е малко болна тема.Та ако искаш можеш да си манериш доста евтино кола в Италия.Но си я избери сам.
    Oще една дупка и се гръмвам с нож.
    156 2.4 JTD

  9. #9

    Default

    Ако колата има TUV това ще вдигне доста цената
    Обикновено колите "за износ" не минават TUV и могат да се намерят с около 10-20% по-евтино от другите, а пък ако им има и нещо дребно като забележка - 30-40% надолу, в сравнение с читавите
    Например, абсолютна здрава "Алфа 156" с TUV, би струвала 5000 Евро, а същата "Алфа 156", НО със счупен фар и вдлъбнат калник, без TUV - 3000Евро
    Коя ще избереш?!
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    64

    Default

    Колега,не съм съгласен.Преди 2 месеца бях там.Вкарахме една астра gsi 1996 г с TUV на два месеца.Взехме я за 1700 евро от обява в мобиле.де.Колата няма никакви забележки.Със спортно окачване е.Вози като каруца,но лети.Вече почна да се обажда окачването,но за два месеца направи 12 курса до южното черноморие от софия.Пак казвам:ако си я вземе от къща може да си прав за надценката.Но ако е от човек няма да е толкова фрапиращо.
    Oще една дупка и се гръмвам с нож.
    156 2.4 JTD

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •