Results 1 to 12 of 12

Thread: Диагностика в София

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София, Борово
    Age
    46
    Posts
    142

    Default Диагностика в София

    Колеги спешно търся читав сервиз за диагностика на Алфата ми. Обадих се на Бобо, но ми каза след 15-ти /прдполагам отива на почивка/. Къде могат да я видят кадърно?

    Причината: от както сложих газ все почесто на бензин започваше да прекъсва /на газ си е добре/, но като я понастъпя малко се оправя. След един дълъг преход пак запрекъсва и реших да я понастъпя на бензин /20 км със 150 км/ч / и се оправи. На другата сутрин като запалих започна да тресе като че е на три цилиндъра. И от тогава така.... На газ е идеална. Но докато мина на газ ми се разказва играта.... То клатене, то друсане - ако продължавам така ще счупя нещо.
    Може инжектор да е запушил, но може и нещо по сериозно да е. То компа ще покаже, ама къде?
    Alfa Romeo 156 '04 2.4 JTD M-jet

  2. #2

    Default

    0889986316 - Иво - когат кажеш тогава и пускаме диагностиката
    Alfa Romeo 155 1.8TS Cuore Sportivo

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    София
    Posts
    153

    Default

    Вантотрейд

    се си е 20 лева
    Alfa Romeo 146 ti

  4. #4
    жена зад волана mim's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Posts
    1,142

    Default

    във ванто за моята им казах да правят цялостна диагностика като я взимах - компютър, окачване, спирачки,... мисля че ми дойде около 60лв
    Ако парите ти стигат, значи нямаш въображение.
    AR 156, 1.6 TSpark 2000г на метан - R.I.P.

  5. #5
    започва да се пристрастява pugsy's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    41

    Default Re: Диагностика в София

    Quote Originally Posted by deks777
    Колеги спешно търся читав сервиз за диагностика на Алфата ми. Обадих се на Бобо, но ми каза след 15-ти /прдполагам отива на почивка/. Къде могат да я видят кадърно?

    Причината: от както сложих газ все почесто на бензин започваше да прекъсва /на газ си е добре/, но като я понастъпя малко се оправя. След един дълъг преход пак запрекъсва и реших да я понастъпя на бензин /20 км със 150 км/ч / и се оправи. На другата сутрин като запалих започна да тресе като че е на три цилиндъра. И от тогава така.... На газ е идеална. Но докато мина на газ ми се разказва играта.... То клатене, то друсане - ако продължавам така ще счупя нещо.
    Може инжектор да е запушил, но може и нещо по сериозно да е. То компа ще покаже, ама къде?
    газовата има ли си всички емулатори

  6. #6
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    явно няма неоходимите емулатори.
    Махни си акумулатора за 10 минути и виж дали има подобрене
    ако се е шашнало ЕЦУто ще се оправи с махането но ще е временно докато натрупа пак грешка поне до 15ти
    ако не се оправи значи имаш механичен проблем
    виш си тръбите на не смуче от някаде въздух след дебитомера тази кола
    успех
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София, Борово
    Age
    46
    Posts
    142

    Default

    Колата ми е с газов инжекцион. Има си всичко необходимо в комплекта. Аз също предположих това, но с махането на клемата само си развалих часовника и настройките на СД-то. . Предполагам че е инжектор, защото от доста време започна първо по малко, а после все продължително да прекъсва като е студена и като я настъпя се оправя.
    Вече си записах час във Ванто - и без това искам да я погледна как е като двигател, че никога не съм му правил диагностика. В понеделник ще я видим какво е станало. До тогава - по 5 мин мъка докато мине на газ
    Alfa Romeo 156 '04 2.4 JTD M-jet

  8. #8
    Младши алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    Димитровград
    Posts
    5

    Default

    99% инжектор
    Алфа 1.9 jtd

  9. #9
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    eехее 5 мин
    аз за 20 секунди минавам
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София, Борово
    Age
    46
    Posts
    142

    Default

    Е обикновената газова е така. При мен компютъра на газовата е програмиран при 35-40 градуса и 2500 да прехвръли на газ. До тогава ако ще и в червеното да я вкараш ако не вдигне градусите не прехвърля. Но май и това е рано, защото като прехвърли на газ докато е на 35-40 градуса трябва по нежно с газта иначе хълца много гадно . Явно е или проблем с настройката или специфика на руското инженерно чудо GIG в комбинация с Alfa Romeo и най-вече боксеров мотор. /мале що чудо видя човека докато я сложи и настрои - сам каза че с други коли проблем не е имал, ма тоя боксер......./
    Alfa Romeo 156 '04 2.4 JTD M-jet

  11. #11
    Автомонтьор-Разбирач Lisan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Age
    51
    Posts
    922

    Default

    Ако не си я оправил може да ми я докараш
    RANGE ROVER / ALFA ROMEO SPIDER / ALFA ROMEO 145 1.9 jtd /YAMAHA 1200 /
    0899832271 Сашо

  12. #12
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София, Борово
    Age
    46
    Posts
    142

    Default

    Д...ба и колата му. Закарах я във Ванто и се оказа.....скъсан кабел някъде си. Къв зор е видял - незнам. . А уж гледах .

    Преди 20-тина дни ми смениха носачи - разкрачиха предницата. Направих стенд - пробили ми маркуч на газта - не вървеше на газ. Оправиха газта - скъса кабел. /явно като са бърникали да оправят газта/. Като си помисля, че искам да сменям свещи....

    Иначе излезе 39 лв. 30 диагностика и 9 намесата по кабела.

    Все пак е по добре от запушен инжектор .
    Alfa Romeo 156 '04 2.4 JTD M-jet

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •