Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18

Thread: Питане за чип и валове на 145 1.6 16v TS

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Burgas
    Posts
    6

    Default :)

    привет на всички ами аз искам латото моита alfa 145 1.6 16v TS да ислагам чип и да слагам по леки валове ако може съвет какъв чип да се сложи и какви валове да сложа марка ако може и точен модел мерси предварително за отговора
    Alfa Romeo 145 1.6 16v TS

  2. #2
    ТрудноДизел acko88's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София
    Age
    35
    Posts
    1,969

    Default .

    Колега и мен ме мъчи същия въпрос но много неми се иска да взимам мнение от хора който неса си слагали а само са изчели 1-2 теми аз сам със същия двигател самоче аз обмислям и смяната на маховика с по лек
    Alfa Romeo 146 2.4JTD '00 230hp
    Alfa Romeo 166 2.4JTD 175hp FL '04 - на части
    Mercedes Benz ML270 CDI FL '03
    Mercedes Benz A170 CDI FL '01
    Yamaha FZ1 Fazer 150hp '08

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Burgas
    Posts
    6

    Default hi

    чесно казано колега и аз се притеснавам има толкова нешта които трабва да се помадрат преди това важно решение и смени ама ште почета малко ште питам накои хора които се занимават със това и ако имам накаква цена информация ште ти иа пратиа и на теб поздрави
    Alfa Romeo 145 1.6 16v TS

  4. #4
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default Re: :)

    Quote Originally Posted by fakito
    привет на всички ами аз искам латото моита alfa 145 1.6 16v TS да ислагам чип и да слагам по леки валове ако може съвет какъв чип да се сложи и какви валове да сложа марка ако може и точен модел мерси предварително за отговора
    Еми виж ся, в Екстрийм Тунинг ще ти се свърши работа по тоя въпрос. А иначе на Ne0 (Нено) колата е правена при нас. Свържи се с него, нека те повози, пък ще прецениш.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  5. #5
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default Re: .

    Quote Originally Posted by acko88
    Колега и мен ме мъчи същия въпрос но много неми се иска да взимам мнение от хора който неса си слагали а само са изчели 1-2 теми аз сам със същия двигател самоче аз обмислям и смяната на маховика с по лек
    Дали маховика е по-важен от една спортна генерация (при наличието на спортни валове и чип)?
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  6. #6
    Младши алфист
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Burgas
    Posts
    6

    Default :)

    мерси клега но с neo съм се виждал само веднъж и мие неудобно да му каж ами повозиме да вида как е наи-добре штее май а си доида латото до софия и да я направат като неговата пак после ште се повозя вместо да тормозиа момчето да ме вози но мерси се пак за съвета а колко горе доло ште ми струва това удоволствие да знам какви пари да приготвия
    Alfa Romeo 145 1.6 16v TS

  7. #7
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default Re: :)

    Quote Originally Posted by fakito
    мерси клега но с neo съм се виждал само веднъж и мие неудобно да му каж ами повозиме да вида как е наи-добре штее май а си доида латото до софия и да я направат като неговата пак после ште се повозя вместо да тормозиа момчето да ме вози но мерси се пак за съвета а колко горе доло ште ми струва това удоволствие да знам какви пари да приготвия
    Ми чепът ти е 250-300лв., а валовете зависи на каква фирма ще се поръчат, и колко ще са агресивни
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  8. #8
    ТрудноДизел acko88's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София
    Age
    35
    Posts
    1,969

    Default Re: .

    Quote Originally Posted by Bobi_33
    Колега и мен ме мъчи същия въпрос но много неми се иска да взимам мнение от хора който неса си слагали а само са изчели 1-2 теми аз сам със същия двигател самоче аз обмислям и смяната на маховика с по лек
    Дали маховика е по-важен от една спортна генерация (при наличието на спортни валове и чип)?
    Несам казал че е по-важен просто казвам че и той също трябва да се олекоти.Един приятел на кабрата си сложи по-лек и резултата е много голям не казвам нищо все пак и аз още се образовам така че ще се свържа и със вас да обмислим някой модификации по количката ми
    Alfa Romeo 146 2.4JTD '00 230hp
    Alfa Romeo 166 2.4JTD 175hp FL '04 - на части
    Mercedes Benz ML270 CDI FL '03
    Mercedes Benz A170 CDI FL '01
    Yamaha FZ1 Fazer 150hp '08

  9. #9
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default Re: .

    Quote Originally Posted by acko88
    Несам казал че е по-важен просто казвам че и той също трябва да се олекоти.Един приятел на кабрата си сложи по-лек и резултата е много голям не казвам нищо все пак и аз още се образовам така че ще се свържа и със вас да обмислим някой модификации по количката ми
    Значи, не знам за каква Кобра става въпрос точно, но ако е това,което си мисля, там става дума за V8 мотор, който е и с голяма кубатура (ако колата не е реплика). При моторите с много цилиндри няма проблеми с олекотяването от 1 маховик, но при 4-цилиндровите се получават нежелани странични ефекти, като например: неравномерен празен ход, дрънчене на мотора и др. От което колата става кофти за каране всеки ден. Останалите изброени по-горе допълнения към мотора имат много по-добър и осезаем ефект.
    Естествено всичко зависи от това, колко пари мислиш да похарчиш. А читав тунинг историята е доказала, че за малко пари не става.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  10. #10
    Младши алфист
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Burgas
    Posts
    6

    Default :)

    е чипа вече е иасен само валовете маи ште са проблем аз четох темата на колегата които дава подробна информациа покраи тиа валове но маи штесе налойи пак да иа прочета по внимателно и да се реши кое мога да прежаля или празниа ход или кон4етата ште му мислиа аиде колеги лека от мен аз съм морков вече лека на всички
    Alfa Romeo 145 1.6 16v TS

  11. #11
    ТрудноДизел acko88's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София
    Age
    35
    Posts
    1,969

    Default

    ами аз чипа мисля до средата на декември да е факт а валовете и аз незнам за кви пари става на въпрос а добре генерацията е доста важна знам ама там ква е философията катализатори такива глупости отпадата нали а сега нали стават задължителни
    Alfa Romeo 146 2.4JTD '00 230hp
    Alfa Romeo 166 2.4JTD 175hp FL '04 - на части
    Mercedes Benz ML270 CDI FL '03
    Mercedes Benz A170 CDI FL '01
    Yamaha FZ1 Fazer 150hp '08

  12. #12
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,599

    Default Re: .

    Quote Originally Posted by Bobi_33
    Quote Originally Posted by acko88
    ...Един приятел на кабрата ...
    Значи, не знам за каква Кобра става въпрос точно....
    Според мен е Калибра -пропуснал е "ЛИ". Ако греша- сори
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  13. #13

    Default

    валове 1430 лева.
    чеп зависи.... не си мислете че слагате къв да е чеп и валове и получавате резултат. труда е скъп

    и не рескувайте да слагате валове при хора които никога не са го правили.

    Моята кола е правена в Екстрийм тунинг.

    Скоро ще пуснет цеия проект в нета

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  14. #14
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Quote Originally Posted by ne0
    ...Моята кола е правена в Екстрийм тунинг.

    Скоро ще пуснет цеия проект в нета
    Айде после чакам да пуснеш проекта за бравото, че да заимствам някои идеи
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  15. #15
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by trustworthy
    Quote Originally Posted by ne0
    ...Моята кола е правена в Екстрийм тунинг.

    Скоро ще пуснет цеия проект в нета
    Айде после чакам да пуснеш проекта за бравото, че да заимствам някои идеи
    Ееееее недей бре че проекта е Бравото да мяза на лайно
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •