Page 4 of 8 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 46 to 60 of 110

Thread: Как да научите кода на ICS по серийния номер на у-вото

  1. #46

    Default

    ......
    Last edited by Linkestis; 02-08-2011 at 00:54.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  2. #47

    Default

    ......
    Last edited by Linkestis; 02-08-2011 at 00:54.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  3. #48
    НаФТа ФеН Член на клуба EMo0o's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    2,178

    Default

    До него има магазин за авточасти, като идваш от Симеоновско Шосе посока Зимния дворец ти се пада първия блок отляво , в края на блока
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm '05

  4. #49
    Младши алфист gioventi_insolenza's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    София, 03 Възраждане
    Posts
    26

    Default

    Пускам запитване до всички които са имали проблем с намирането на кода...

    Днес извадих ИЦС-а и отдясно отстрани бяха серийния номер и други данни. Порових се и се оказа че за устройствата които са BECKER - BE2580 няма калкулатори, които да дават верен код... Аз опитах с един калкулатор, но кода не съвпадна... Пробвал съм и с 4ри 4-ки и с последните 4ри цифри на серийния номер, но пак без резултат. Моля, посъветвайте ме какво да направя, че без музика УМИРАМ! (и всичко стана заради един часовник... )
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMAG0091.jpg  
    Alfa Romeo 166 2,4jtd, 150ps, 2002
    In da club... Finally!

  5. #50
    НаФТа ФеН Член на клуба EMo0o's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    2,178

    Default

    Quote Originally Posted by leffkocit View Post
    Пускам запитване до всички които са имали проблем с намирането на кода...

    Днес извадих ИЦС-а и отдясно отстрани бяха серийния номер и други данни. Порових се и се оказа че за устройствата които са BECKER - BE2580 няма калкулатори, които да дават верен код... Аз опитах с един калкулатор, но кода не съвпадна... Пробвал съм и с 4ри 4-ки и с последните 4ри цифри на серийния номер, но пак без резултат. Моля, посъветвайте ме какво да направя, че без музика УМИРАМ! (и всичко стана заради един часовник... )
    Ходи да ти го разкодират в Студентски град
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm '05

  6. #51
    Младши алфист gioventi_insolenza's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    София, 03 Възраждане
    Posts
    26

    Default

    Quote Originally Posted by EMo0o View Post
    Ходи да ти го разкодират в Студентски град
    Според теб как ги разкодират? Аз си мисля че е по същия начин както всички знаем... с калкулатори... Надали имат софтуера на Алфа за да разберат кода по друг начин... А калкулатори за ВЕ2580 няма точно доколкото се информирах. Или бъркам?
    Alfa Romeo 166 2,4jtd, 150ps, 2002
    In da club... Finally!

  7. #52
    НаФТа ФеН Член на клуба EMo0o's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    2,178

    Default

    Quote Originally Posted by leffkocit View Post
    Според теб как ги разкодират? Аз си мисля че е по същия начин както всички знаем... с калкулатори... Надали имат софтуера на Алфа за да разберат кода по друг начин... А калкулатори за ВЕ2580 няма точно доколкото се информирах. Или бъркам?
    Бъркаш , разкодират ги - демек няма код
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm '05

  8. #53
    Старши ACEHOB's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Дружба
    Posts
    801

    Default

    Когато няма калкулатор има една друга далавера.
    В чипа се записват данните от друг чип на който се знае кода. Почти на същият принцип по който се разкодират и касетофоните.

  9. #54
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by ACEHOB View Post
    Когато няма калкулатор има една друга далавера.
    В чипа се записват данните от друг чип на който се знае кода. Почти на същият принцип по който се разкодират и касетофоните.
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  10. #55
    Младши алфист gioventi_insolenza's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    София, 03 Възраждане
    Posts
    26

    Default

    Ааа... това е друга бира вече
    Аз си викам в началото че щом дават картонче с номер, значи ще е калкулатор някакъв.. и си мисля, да не би да съ, толкова смотан да дам 140лв да ми свалят ИЦС-а и го свалих сам, но сега разбирам, че си заслужават парите момчетата...

    ЕДИТ: Вече го разкодираха - 140 лв (с телефон съм). Заслужават си всяка стотинка. Пича даже ми остави частта от ИЦС-а която регулира парното за да не ми е студено докато го взема разкодирания ИЦС. После монтира всичко обратно и ми даде картонче с новия номер. Цялата процедура по разглабянето и сглабянето на всичко отне по 5 мин... и нищо не беше надрано или счупено (което си е малко учудващо за България )
    Last edited by gioventi_insolenza; 26-01-2010 at 14:54.
    Alfa Romeo 166 2,4jtd, 150ps, 2002
    In da club... Finally!

  11. #56
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    2

    Default

    В Русе разкодирането ми излезе 80лв.

  12. #57
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Quote Originally Posted by leffkocit View Post
    ...Вече го разкодираха - 140 лв (с телефон съм). Заслужават си всяка стотинка...
    Къде?
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


  13. #58
    Младши алфист gioventi_insolenza's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    София, 03 Възраждане
    Posts
    26

    Default

    Quote Originally Posted by Коки View Post
    Къде?
    Студ. град! На същото място!
    Alfa Romeo 166 2,4jtd, 150ps, 2002
    In da club... Finally!

  14. #59
    Младши алфист
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    ВАРНА
    Posts
    1

    Default

    Здравейте колеги.От търсачката попаднах на вашия форум.От скоро имам Либра 2,4 jtd.Вчера бях на диагностика след като ми закачиха сваления преди това акумулатор,ICS-a ми поиска ICS код и Код NAVI.Явно италиянците са ме прецакали,защото са ми дали само картонче с NAVIGATION CODE CARD.С две думи опрях до разкодирване.Молбата ми е ако знаете къде,могат да ми свръшат кадърно тая работа във Варна.Бивш собственик съм на АЛФА 155 и 166 и ми омръзна майсторите да ме гледат като чели съм кацнал при тях с поредната летяща чиния.Какво а направя като съм влюбен в италиянските автомобили.

  15. #60

    Default

    Здравейте,колеги!Мой познат си вкара 166 от Холандия!Проблемът и е,че няма код карта и не може да си ползва функцийте на ICS-a.Изчетох всичко по темата и го приложихме,но без резултат.Ще помоля,ако някой знае начин,който не е описан тук да сподели.Много е далече София да я носим само за това.Оставям информацията от стикера на ICS-a.Модела е Сименс.Сериен номер AR1010042646/50. MLFB:5WK78101. SW 3.65
    На всички отзовали се благодаря предварително.

Page 4 of 8 FirstFirst ... 23456 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •