Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 110

Thread: Как да научите кода на ICS по серийния номер на у-вото

  1. #1
    Тестпилот на клуба pinko's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София, Кокаляне
    Age
    58
    Posts
    1,789

    Default Как да научите кода на ICS по серийния номер на у-вото

    Наскоро с колегата 7171 се видяхме при Бобо, ето решение на проблема му.

    Ето информация как да научите кода на ICS по серийния номер на дивайса.

    http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-164 ... guide.html
    Volvo XC90 D5 '06
    Alfa Romeo Spider 2.0 '90
    Lancia Ypsilon 1.2 '00



    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Distinctive '02
    ex Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '00
    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 '99

  2. #2
    започва да се пристрастява Kosakov's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    64

    Default

    искам да попитам какъв е този ICS код ,за какво служи и как да го науча
    166 2.4JTD 140PH

  3. #3
    НаФТа ФеН Член на клуба EMo0o's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    2,178

    Default

    Кода се използва за защита на ICS , и е нужен само ако е изключвано захранването към нея ! Когато си купиш колата ти дават една карта на нея е написан самия код , ако се наложи
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm '05

  4. #4
    започва да се пристрастява Kosakov's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    64

    Default

    аз ги нямам тези кодове ,ако ми падне акомулатора ко прая ще ми ги иска ли,и какво може да ми блокира?
    166 2.4JTD 140PH

  5. #5
    НаФТа ФеН Член на клуба EMo0o's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    2,178

    Default

    Quote Originally Posted by Kosakov
    аз ги нямам тези кодове ,ако ми падне акомулатора ко прая ще ми ги иска ли,и какво може да ми блокира?
    Ще ти го иска и ще блокира само ICS-a , т.е. ще можеш да си караш колата ... нооо без никакви екстри - климатроник , музика ... не си е работа
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm '05

  6. #6

    Default

    добре бе хора ще се побъркам вече сериозно разглобих го тоя ай си ес и отзад и отдолу има някакви лепенки и пише драйвър информ. систем и там има сериен който започва AR10100.... никъде не можах да намеря номер който да е BE......... в какъвто формат искат в сайта за разкодиране помогнете че вече не издържам без музика много кофти има някакви издълбани на ламаринките ама от вътрешната страна и са някакви номера само няма букви къде е тоя номер който трябва да се въведе в сайта и ако може на снимка да го покажете ще съм ви адски благодарен, мерси!

  7. #7
    Never give up kartell's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    240

    Default

    Някой знае ли каде в София ги разкодират и какво представлява разкодирането т.е. кода ли ми дават да си го имам или го карат да не го иска повече.

    Интересувае и горе долу каква е цената на услугата ( на лични )

    Колега 7171 писах ти на лични за инфо.
    FIAT Punto 1,9 JTD
    EX Alfa 166 2.0TS 155hp with 18'' RIM

  8. #8

    Default

    Здравейте колеги, някой знае ли във Варна дали разкодират ICS за алфа 166? За приятел с такава. И също да попитам възможно ли е като блокира ICS-a да не работят мигачите, защото точно това се случи.
    гр.Варна 156 2,4jtd

  9. #9

    Default

    всъшност решихме проблема даже много лесно и открихме кода на ics.Поне при нас стана лесно.
    гр.Варна 156 2,4jtd

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София, Благоевград
    Posts
    372

    Default

    Quote Originally Posted by triada
    всъшност решихме проблема даже много лесно и открихме кода на ics.Поне при нас стана лесно.
    Ами споделете с нас лаиците как го решихте проблема ако не Ви затруднява прекалено много.
    Alfa Romeo 166 2.4jtd 136hp 2000г. - ex
    Opel Signum 1.9 CDTI 150hp 2006г.

  11. #11

    Default

    Еми ще обясня дано при някои от вас да се получи. Първо пробвахме да влезем в сервизното меню на ICS-a (това става ако ако ICS-a e SIEMENS a ne BECER : DARC+CLIMA се натискат едновременно и излиза въпросното меню, на първата страница би триабвало да ви покаже и двата кода) Но нашият ICS e BECER и това не стана. Затова изкарахме ICS-a и записахме модела и серийния номер за да пробваме с някой калколатор за кодове , но и това не помогна. И ПРОСТО ВКАРАХМЕ ПОСЛЕДНИТЕ ЧЕТЕРИ ЦИФРИ НА СЕРИЙНИЯ НОМЕР И ......... ВСИЧКО ЗАРАБОТИ КАТО НОВО!!! Незнам дали не е просто случайност но не ви пречи да опитате. Дано имате успех като нас.
    гр.Варна 156 2,4jtd

  12. #12

    Default

    Колеги днес открихме че при вече разкодиран ICS става активно влизането в сервизното меню с ( clima+dark) там ще видите и кода за навигацията. Освен това имате достъп и до управлението на централния компютър , като функции от рода на брой впръсквания на дюзите.......и мн. други настроики (е ако сте достатъчно смелли да ги променяте).Дано да сам бил полезен.
    гр.Варна 156 2,4jtd

  13. #13
    Болен алфист Tasho's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    1,035

    Default

    Да ви кажа как открих моя,ще паднете от смях...Седя си аз пред бунгалото на цигов чарк това лято и кво ми скимна да си чопля колата..Вадя си бушончета и разни блокчета и отивам да паля после...Да ама ...кака алфина вика дай пин код и...ужас,не щя да запали...Обаче гледам цифрите отгоре от 0 до 9 и плъзгача оставен на 4-та.Я четири четоврки,после ентер и хоп INTEGRATE CONTROL SYSTEM си светна.Вртя и запали от четвърт.Бях се шашнла в началото,насред гората....без пин код...
    Алфа...всичко друго е компромис!
    http://www.youtube.com/watch?v=Pb1bhrof2PQ
    Алфа Ромео 166 2.0 T.S. -99 - бившата
    Алфа Ромео 166 2.4 JTD face - 2004 - настояща

  14. #14
    НаФТа ФеН Член на клуба EMo0o's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    2,178

    Default

    Quote Originally Posted by Tasho View Post
    Да ви кажа как открих моя,ще паднете от смях...Седя си аз пред бунгалото на цигов чарк това лято и кво ми скимна да си чопля колата..Вадя си бушончета и разни блокчета и отивам да паля после...Да ама ...кака алфина вика дай пин код и...ужас,не щя да запали...Обаче гледам цифрите отгоре от 0 до 9 и плъзгача оставен на 4-та.Я четири четоврки,после ентер и хоп INTEGRATE CONTROL SYSTEM си светна.Вртя и запали от четвърт.Бях се шашнла в началото,насред гората....без пин код...
    Имаше още един колега , който беше направил така .. Явно е някакъв алтернативен вариант , ноо ми се струва прекалено елементарно ..
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm '05

  15. #15
    Запален алфист Росен Желев's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    284

    Default

    Quote Originally Posted by triada View Post
    всъшност решихме проблема даже много лесно и открихме кода на ics.Поне при нас стана лесно.
    Колега сподели ако обичаш как откри кода че и аз имам същия пролем.

Page 1 of 8 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •