Results 1 to 11 of 11

Thread: Скърцане отпред вдясно ?

  1. #1
    любител IVO_GWM's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Age
    53
    Posts
    307

    Default Скърцане отпред вдясно ?

    Проблема ми е едно все по засилващо се скърцане и притропване при въртене на волана. В началото беше съвсем слабо, на диагностиката във Ванто преди да я купя ми казаха ляв кормилен накрайник, разбити втулки на стабилизираща щанга отзад и лява биалетка отзад. Смених кормилния накрайник, щангите отзад и биалетките. Направих реглаж във Ванто и си платих диагностика на ходова част, казаха че е ОК. Имало леко тръгнали тампони но било рано за правене. Също така човека във Ванто пита дали е правено нещо по кормилната рейка, но каза че засега не е за правене още.Като взех колата във сряда прискърца слабо, но днес вече не се търпи. Получава се и като колата е на място и въртя волана. Първо е по силно после утихва /като съм на място/ но като покарам малко и пак започва.

    Сега се чудя къде да я карам да я погледнат и да ми кажат какво и е на колата?
    Някой да знае добър сервиз за ходова част на Алфа Ромео който работи в събота? Не ми се чака до понеделник ...

    Alfa Romeo 156 2.4JTD
    Mazda CX-5

  2. #2
    любител IVO_GWM's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Age
    53
    Posts
    307

    Default

    Да уточня за шума, става въпрос за шум който е по скоро като припукване или потропване. Като е на място и започна да въртя волана при запален двигател се чува няколко пъти и изчезва. В движение също се чува най вече при въртене на волана но и при потегляни и при спиране, не всеки път но.

    Alfa Romeo 156 2.4JTD
    Mazda CX-5

  3. #3
    Запален алфист JACCOMO's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    СОФИЯ
    Posts
    297

    Default

    нямам такава кола все още но имам един мерцедес и той е със същият проблем !!! и на още двама приятели единия с пежо другия с астра и при тях е по същият начин !!! сигорно са от жегана някои тампон е дал багатерите и скърца ! нали знаеш че от дясно винаги се разбива колата по бързо....
    Алфа Ромео 156 1,8TS/ГИ EasyGas

  4. #4

    Default

    почти съм сигурен по това което описваш е, че става въпрос за чашката на Макферсона... имал съм го преди като проблем и се опвави със смяна.. нормално вътре има един лагер който се разбива и така....... почти 100% за мен е това колега
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

  5. #5
    Запален алфист JACCOMO's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    СОФИЯ
    Posts
    297

    Default

    по скоро лагера които се намира в чашката подлопва като амортесиор и подчуква но да скърца в завои..... незнам на алфата как е но по принцип има едни носачи на повечето коли които се хващат отдолу за копето и там има тампон които често скърца в завои !
    Алфа Ромео 156 1,8TS/ГИ EasyGas

  6. #6
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    На околовръсното от Овча купел на входа за Горна Баня веднага в дясно има сервиз "ГОЛДИ" има едно момче което е цар на ходова друго не пипа.Съветвам те иди там,ще останеш доволен.
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  7. #7
    любител IVO_GWM's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Age
    53
    Posts
    307

    Default

    Интересно снощи запалих двигателя врътнах на място волана и изпука само веднъж и спря, навих няколко пъти от край до край волана и шума изчезна. Сутринта направих същото упражнение никакъв шум. Следобяд вече не се стърпях и я разходих малко, никакъв шум, вече като се прибирах притропа веднъж и изчезна!!! А дори си мислех да прескоча до срещата да се запознаем с колегите, но явно другия път. Утре за всеки случай ще прескоча до някой сервиз най-вероятно Ауто Италия, че във Ванто два пъти вече правя диагностика на ходова част, казват че е ок, но като затропа направо не се търпи.

    Alfa Romeo 156 2.4JTD
    Mazda CX-5

  8. #8
    любител IVO_GWM's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Age
    53
    Posts
    307

    Default

    Изчезна този шум и това си е, ходих в сервиз не тропа и това си е. Казаха да си я карам докато започне пак така да прави и тогава да отида пак, да не гадаят какво и е ...

    Alfa Romeo 156 2.4JTD
    Mazda CX-5

  9. #9
    Запален алфист JACCOMO's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    СОФИЯ
    Posts
    297

    Default

    свиркай си..... ако сме всичките като тебе да се появи и да изчезне...... ехееееееее нема да пусна една тема във форума
    Алфа Ромео 156 1,8TS/ГИ EasyGas

  10. #10

    Default

    колега и аз съм така
    и моето причукване изчезна за 3 дена сега един два пъти го чух а преди това 2 дена постоянно
    на майстор бях.... бутахме ръгахме сичко уж здраво....
    кой го знае, от жегата според мене омекват тампони, влиза прах тук там и така... лудница
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

  11. #11
    любител IVO_GWM's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Age
    53
    Posts
    307

    Default

    И мен ме съмнява жегата, вчера цял ден беше на припек и притропа малко. Сега само на сянка

    Alfa Romeo 156 2.4JTD
    Mazda CX-5

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •