Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20

Thread: Скоро купена 2.0 150коня

  1. #1
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default Скоро купена 2.0 150коня

    Здравейте..Днес един приятел последва моя пример и си купи 155. 2.0 97г. 4 месец....ВИН

    Колата е внос от Италия и аз лично се убедих, че е доста читава машинка много тиха спокойна, не скърца не лопа отлични ми бяха впечатленията...

    Обаче колцата доста трака...Трака си яко и то като дизел..предполагаме и във Ванто казаха, че е от вариатор. Утре даже може би Аз ще я закарам на диагностика и обслужване там... Но моя приятел пита по принцип:

    МОже ли нещо да и стане като я ръчка тази вечер
    С колко може да се намали мощноста този проблем от вариатора
    Както точно действа и заради кое трака, какво е потрошено...

    Това чакам бързи отговори :P
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  2. #2
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    41

    Default

    Здравейте на всички , ето ме и мен , най-новия собственик на манияшкия автомобил AlfaRomeo 155 .

    Та да си кажа първите впечатления от новия ми автомобил и да ви помоля за савети и помощ .

    Колата е уникално добър автомобил като цяло . И ме радва адски много . Исках Q4 но за жалост не се намират толкова лесно колкото голф 3 1.8mi Та се качих на бегачката 2.0 16v

    Като за начало за изминатите първи 100км. тази вечер , това което ми направи впечатление , че разхода на гориво не е като на досегашното ми 1.9 TDI отива някаде двойно . Ще отиде около 14л. /100км.
    Карал съм я половината време като пенсър , останалото си я понастъпвах до около 6500об. но въпреки всичко ми се струва че може и трябва да похарчва по-малко . Понеже вьв фолве форума се водя от известно време дизелджия (разбирач) бях докарал ТДИ'то до около 125кс. без чип (биех 110кс. ТДИ с чип)! но алфетката си върви повече , спор няма . За очастъка кадето с Вентото (бившата ми кола) правех 100 кам/ч , алфетката (самолетката) прави 140+ , не мога да кажа точно колко + защото както каза един приятел "докато на Вентото имаше време да погледнеш и киломертража , тука нямаш , тя продължава да ускорява "

    Малко на паваж ми е тропавелка , но ако се убедя че колата е това което съм търсил (бързина/разход на гориво) , почвам да я стягам основно . Спирачките ми свирят като утразвуков самолет , но спира все едно съм се ударил в стена (дай боже никому да не му се случва ).
    Като маневреност е малко слабичка но ще и свикна .

    Та да си кажа притесненията и да помоля за савети .

    1. Както вече се разбра , колата най-вероятно има проблем с вариатора , и поработва като досегашното ми дизелче , и скам да попитам . Възможно ли е от този проблем мощността на колата в ниските обороти да е по малка или просто си тръгват от по-виските . Възможно ли е от този вариатор да похарчва повечко . И каде (в кой сервиз )да я закадам да го сменят него и ремъците и ролките но качествено , а не да си оставят рацете ?

    2. Постоянно свети лампата на маслото под климатроника , а тази на таблото гасне след около 5 сек. Вярвам че не е нормално ,та кажете каде да търся проблема . Като извадя щеката на маслото не се личи до каде е , някаде над максимума , май е до пружината (явно продавача се е опитал да реши така проблема ) та трябва да го сменя . Какво масло да и сложа ? Иначе манометара на маслото при нормална работна температура и празен ход показва около 2.2бара (барове ли показва )

    Предварително благодаря на всички

  3. #3
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Да спомена за разхода - с моята рекорда ми е 7.6 л/100 км извънградско, но съм правил и 15/100 пак извън града. Така, че си е според зависи - как караш, къде и какво ти наливат в резервоара. Аз сипвам само ОМВ 100 и колкото и някой да ме разубеждава, че разлика освен в цената няма, не мога да се съглася. Най-малкото, което е, от както спрях да сипвам 95 (сигурно 1 година вече) съм забравил за един проблем наречен - "забива ми муцуната".

    По 1. Вариатора променя газоразпределението след 3000 на оборомера (точно на колко оборота да напише някой, който знае със сигурност) и най-вероятно просто си е по тромава (макар, че 150 коня и тромава ).
    Сервизите - виж в общ технически раздел (аз съм посещавал само 1 път този на БОБО и както ще прочетеш и от други колеги - само положителни мнения за него)
    По 2. Селения 20К за Алфа Ромео. Като го смениш, ако пак свети тази лампа потърси по manual-ите за 155 кой датчик я лъже и го смени (моя панел е с варианта без тези екстри и нямам тякъв).

    П.С. И ползвай Търси, за вариатори теми, колкото искаш...

    Поздрави и честито за белисимата.
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  4. #4
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    опа още един в отбора на 16Волтовите
    честито
    направо за проблемите
    лампата е датчик за нивото на маслото - и при мене свети щото датчика струвал маса пари иначе с някакво резисторче и може да се излъже ама според мене няма смисъл или свети или смени датчика

    за вариатора аз карах около 1 година без да го сменя и после един ремонтен кит - 8 лева беше и така вече 4 години сега пак малко потропва но е малко - този път целия вариатор ще сменя

    за смяната на вариатора го направи с ремаците и ролкоте щото за смяната на вариатора пак се свалят ремаците
    иначе след смяната на вариатора в ниските стана малко по пъргава но мога и да си въобразявам

    успех и за друго пак питаи
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  5. #5
    Старши алфист Grim's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    St.Zagora
    Age
    45
    Posts
    824

    Default

    Честито ! искам снимка
    '97 155 1.8 16V
    GMC YUKON DENALI 5.7 V8
    the cost of living is dying...everybody pays...

  6. #6
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Снимки скоро ще има :P За ориентир цветът е 1:1 с моя Абе к'во да ви кажа фенове от класа

    КОлегата знае да ползва търси, обаче тази тема се наложи да я пусна по спешност :P
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    41

    Default

    Оказа се че самолетката дава разход от 12.4л/100км градско . Като от 50/50 я ръчкам/карам спокойно , и през половината време е с пуснат климатроник . Вече имам 300км. зад волана й . Мен разхода ме устройва но нека и колегите да кажат много ли е , малко ли е ?

    Иначе да питам като я вкарвам в 6-7000 об. , с този преебан вариатор , може ли да се преебе нещо по мотора , клапани , повдигачи или от сорта ?

    От днес е с ново масло 5W 40 TUTELA , са ще видим колко ще го папа

    Иначе във вторник ще се сменят ремъци и ролки и ремонт на вариатора . Ако някой ме светне на технологичния процес , бих си ги сменил и сам .

    п.с. Много ми се ще някойколега със същата Алфетка , да я изпробва моята да каже дали върви както трябва .

  8. #8
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    технологията е малко сложна щото ти треба спецялен инструмент за зацепване на вала
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    41

    Default

    аз от иструменти не се лишавам , ако трябва ще го купя пък после форумно на по бира и мезе ще си ги сменяме ние сами

    Алфетката я пробвах днес като ускорение 0-100 и даде 8.2сек добре ли е ? Иначе при 40км. градско и 100км. извънградско (извън градско с 160км/ч. ) даде разход 10.5л , много ли е или е добре

    Тая алфетка 180км/ч за нищо ги нямала , а и тамън тогава влиза в обороти и как барна ииии

  10. #10
    Болен алфист kris11's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    1,030

    Default

    Quote Originally Posted by 155super

    Тая алфетка 180км/ч за нищо ги нямала , а и тамън тогава влиза в обороти и как барна ииии
    Колега като прехвърлиш 220 км/ч се обади
    Повече от 225 км/ч не успявам да вдигна на магистрала.
    Аlfa Romeo 155 Aspirato T.Spark 2.0 8 V S.S.
    Вечна и памет .Отиде на скраб ."Четирите необозначени автомобила Alfa Romeo 155 Twinspark изфучаха по Виа Дел Коронари като изстребители по самолетна писта" (цит. Дан Браун -"Шестото клеймо" гл. 56)

  11. #11
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    41

    Default

    Днес вече успяха да ми гепят предната емблема , пазете си вашите че и аз трябва са да се сдобия с такава
    Базикам се ще си купя нова

    Ето я алфетката








    и старата мания




  12. #12
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    731

    Default

    Quote Originally Posted by 155super
    аз от иструменти не се лишавам , ако трябва ще го купя пък после форумно на по бира и мезе ще си ги сменяме ние сами

    Алфетката я пробвах днес като ускорение 0-100 и даде 8.2сек добре ли е ? Иначе при 40км. градско и 100км. извънградско (извън градско с 160км/ч. ) даде разход 10.5л , много ли е или е добре

    Тая алфетка 180км/ч за нищо ги нямала , а и тамън тогава влиза в обороти и как барна ииии

    как ги измери тези времена от 8.2?


  13. #13
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    8.2 е мерено по GSM Не е никак точно, но показва до голяма степен в какво състояние е колата :П





    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  14. #14

    Default

    Колата ти е супер. пу пу.

    Да си я караш с кеф и забрави за тоя вариатор.
    Тва че трака не се отразява нито на мощността нито има някакъв вариант да счупиш двигатела. Пробвано е и при 9000 оборота че нищо не се случва . Но най-лошият вариант е да го захабиш и ремонтния комплект да е безполезен... Купуваш нов вариатор 250-300 лева.

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  15. #15
    Запален алфист Слав's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    София/Перник
    Age
    38
    Posts
    207

    Default

    Абе нищо не се случва, но не съм съгласен, че няма разлика във вървежа и не виждам за 8 лева защо да трака?

    Аз лично бих си сменил ремонтния комплект сам.

    За разхода не мога нищо да кажа.Не съм имал такава, но ми се вижда идеално приличен имайки предвид мощността и това, че колаат е бензинова.

    Със здраве да си я караш

    == Lancia Delta == 1.6 ІІ i.e. - тоталка
    == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •