Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 44 of 44

Thread: разхода на горивото.....13.5л/100км. УЖАС!!!

  1. #31
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    445

    Default

    може и да си прав нещо не върви като хората колата забива предницата, а и ламбдата ми е за смяна
    ама с тоя разход не ща да пипам :P
    Виж Алфата ...


  2. #32
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Всичко си е до стил на каране аз мойта с доста ръчкане в градо ми дава 11-13,а извънградско вече написах 8-9
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  3. #33
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Пловдив, Бургас
    Age
    45
    Posts
    431

    Default

    Ако те ужасява разхода има 3 варианта:

    1. Продаваш алфата и си вземаш тойота от онези малките дето харчели 4/100 градско.
    2. Прибираш я някъде в гараж и - градски транспорт.
    3. Спираш да засичаш



    Моята по едно време харчеше 20.7/100 градско и ме дразнеше не толкова парите които давах за бензин, колкото по-честото зареждане . След като оправих термостата и падна на нормалното 12-14 градско с клима.
    Алфа Ромео 146 '96 1.6i 8v Boxer, Mercedes Benz C 200 '01


  4. #34
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    256

    Default

    Quote Originally Posted by wasp
    харчеше 20.7/100 градско и ме дразнеше не толкова парите които давах за бензин, колкото по-честото зареждане .
    да не сгрешил при засичането? С толкова бензин може да караш танк
    146 1.6 Boxer '96

  5. #35
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Пловдив, Бургас
    Age
    45
    Posts
    431

    Default

    Quote Originally Posted by nikola_n
    Quote Originally Posted by wasp
    харчеше 20.7/100 градско и ме дразнеше не толкова парите които давах за бензин, колкото по-честото зареждане .
    да не сгрешил при засичането? С толкова бензин може да караш танк
    Не не съм засичал веднъж. Поне няколко пъти ми харчи около 20
    Алфа Ромео 146 '96 1.6i 8v Boxer, Mercedes Benz C 200 '01


  6. #36

    Default razhod

    Mоята 145 1.6 боксер над 10на сто градско не качва на газ ,а на бензин сам стигал 11 това за София .Изван градско сам падал на газ някаде 8.5 не по малко а на бензин 7.това са ми доло горе средните ражоди.
    ALFA 145 1.6 boxer

  7. #37

    Default

    ЗА газта сам си намалил малко дебита и на набиране малко е тромава ако искам да ми варви като на бензин че и малко по барзо набира на газ отколкото на бенз-[това заради бензиновия инйекцион -малко е тромав],мигори 12 и нагоре градско,а изван града 10 ,но с повечко юркане.
    ALFA 145 1.6 boxer

  8. #38
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    PLOVDIV
    Posts
    309

    Default

    ако е читава колата е нормално разхода да е по-малък от тези колеги на които им харчи по14-15. незнам кво им е збъркано на тези италианки , няма 2 дето да харчат еднакво. аз като разправям че моита харчи 10 без клима( компресия 13 на 4 те цилиндъра-може и тва да е критерии) всички ме плюят, то в пловдив толква, ела в софия. според мен ако колата надвишава доста показанията от тези по книшката( без оборотомера все да е в червено ествено) има някъкъв проблем или по двигател или горивна система. карах волво в софия по задръстванията на жълтите павета, за излизане към пловдив, доста време се забавих 50 мин, докато излезна и бордоивия комп на колата ми показа ,че на мяасто като работи колата харчи 1,5л на час. така че трябва да стоиш 2 чаза в задръстване да ти дигне разхода с 3 л. колко е верно- само оноя от волво си знаят, на аз съм склонен да им вярвам , волвото е 106 конгета, пълна инжекция
    НАЙ-БЪРЗИЯТ ПЪТ ДО ВКЪЩИ ->146-BOXER 1.6

  9. #39
    Татю алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,502

    Default

    Според мен разходът не се дига от ВИСЕНЕТО по задръстванията (на празен ход), а от честото ПОТЕГЛЯНЕ от нула в тях. Тогава нали уж харчели най-много...

    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16v Elegante+Sport MY.08
    Alfa Romeo 155 1.8TS Sport MY.95

  10. #40
    iron man Pinky's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Age
    74
    Posts
    2,648

    Default

    пък и като се замисля, може и да има ако не 2 часа, то поне 1 висене на около 100 км - т.е. за 1 седмица ходене до работа.
    I just have a hunch that Stalin is not that kind of a man. I think that if I give him everything I possibly can and ask for nothing from him in return, he won't try to annex anything and will work with me for a world of democracy and peace
    Roosevelt

  11. #41
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София, Павлово
    Posts
    150

    Default

    Ха! Ами аз значи съм в нормите )) Бях се уплашил, че много харча...
    Alfa Romeo 145 1,6 TS 16V 1999 с нова ламбда сонда (дано не е напразно)

  12. #42
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Posts
    25

    Default Re: разхода на горивото.....13.5л/100км. УЖАС!!!

    Quote Originally Posted by RaggaJungle
    Quote Originally Posted by New_Alfa_Maniak
    Здравейте колеги,реших да си засичам разхода на колицата тея дни,напълних резервоара до горе и карах 100км и долях пак до горе,като видях какво показва колонката направо ми стана лошо на 13.5 изключи пистолета и бензинджията ги направи на 15.това възможнао ли е да гори толкова не е ли доста?ако има някакъв начин да се смали разхода моля споделете ми.
    Благодаря предварително!!!
    няма се плашиш и на мен ми гори около 13-14 в града ама като карам на стъпка, иначе около 10. И аз все си мисля че катализатора ми трябва да бъде отстранен ама по принцип ми казват хората че boxer-ите си горят
    да, така говорят хората, но няма ли някаква информация от производител какъв разход дава, за де не се чудим тука?!
    на мен също ми се струват множко 13.5 литра...
    AlfaRomeo 145 1.3
    Opel Astra 1.6 ecotec

  13. #43
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    445
    Виж Алфата ...


  14. #44
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Posts
    25

    Default

    Е това е.
    да са живи и здрави руснаците
    нека всеки който види това да си направи сметката много ли му харчи колата или не
    AlfaRomeo 145 1.3
    Opel Astra 1.6 ecotec

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •