Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 44

Thread: разхода на горивото.....13.5л/100км. УЖАС!!!

  1. #1
    8c competizione Boxer_Power's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Варна;кв.Колхозния пазар
    Age
    15
    Posts
    435

    Default разхода на горивото.....13.5л/100км. УЖАС!!!

    Здравейте колеги,реших да си засичам разхода на колицата тея дни,напълних резервоара до горе и карах 100км и долях пак до горе,като видях какво показва колонката направо ми стана лошо на 13.5 изключи пистолета и бензинджията ги направи на 15.това възможнао ли е да гори толкова не е ли доста?ако има някакъв начин да се смали разхода моля споделете ми.
    Благодаря предварително!!!
    Alfa Romeo 145 1.6 boxer 96г. 103++hp

    http://www.vbox7.com/play:38923e52

  2. #2
    Старши алфист JORDI's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    GORNA ORIAHOVICA
    Posts
    911

    Default До горе

    "Напълних до горе" е много относително понятие! Може и да не си го напълнил догоре първия път а само втория и тая разлика може да бъде 2-3 литра и да те вбеси! Но дори и да си натискал газта и да си чакал много по светофари пак е голям разход! Помисли първо как си я карал през тези 100км. и тогава предприемай по-радикални мерки по колата!
    Карам си петата Alfa - Romeo & Giulietta-почти безпроблемно, и никога не се отказвам!!!И едно МИТО за съпругата !

  3. #3
    8c competizione Boxer_Power's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Варна;кв.Колхозния пазар
    Age
    15
    Posts
    435

    Default

    ами понастъпвал съм я ама не чак толкова,за да ми дае такъв разход.един два пъти да съм я изрязвал до до 6500 иначе си карам с окло 2500 3000 0борота.
    Alfa Romeo 145 1.6 boxer 96г. 103++hp

    http://www.vbox7.com/play:38923e52

  4. #4
    Болен алфист cvetelin's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Ruse
    Age
    40
    Posts
    1,678

    Default

    и мойта гори толкоз
    ма аз имам да сменям сумати неща другата седмица (ламбда, съединител , термостат ....)общо взето ....всичко
    да не те плаша ... ама си мисля, че като сменя всичко това в понеделник или вторник .. ша ми са оправи разхода

    на омв гарата служителите вече ме поздравяват на бензиностанцията и като ме видят по улицата
    ех. AR 166 FL 2.0 TS еx. AR 164 2.5 TD Super ex. AR 75 2.0 TS ex. AR 146 BOXER

  5. #5
    8c competizione Boxer_Power's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Варна;кв.Колхозния пазар
    Age
    15
    Posts
    435

    Default

    ами то и ас като я взех сам сменил само масло и филтри,и свещите а и радиатора щтото беше спукан,ама другите работи още не съм ги гледал,ти колко щте олекнеш за ланда и съединител?защото ако се окаще че триабжа да върша същата процедура да съм подготвен
    Alfa Romeo 145 1.6 boxer 96г. 103++hp

    http://www.vbox7.com/play:38923e52

  6. #6
    Болен алфист cvetelin's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Ruse
    Age
    40
    Posts
    1,678

    Default

    Quote Originally Posted by New_Alfa_Maniak
    ами то и ас като я взех сам сменил само масло и филтри,и свещите а и радиатора щтото беше спукан,ама другите работи още не съм ги гледал,ти колко щте олекнеш за ланда и съединител?защото ако се окаще че триабжа да върша същата процедура да съм подготвен
    ми не знам точно. в понеделник ша видя кое колко пари е ...
    за съединителя май 200 лева или нещо такова беше ...
    нека колегите които са сменяли да кажат точните цени ...
    ех. AR 166 FL 2.0 TS еx. AR 164 2.5 TD Super ex. AR 75 2.0 TS ex. AR 146 BOXER

  7. #7
    Болен алфист Sergey_gigov's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    сливен
    Age
    42
    Posts
    1,122

    Default

    ей сега ще кажа нещо весело - може и да не ми повярвате ма си е така - мойта гори 9 /100 градско :P

    термостата= 45 лв
    съединител =250 лв
    ламбда сонда още не съм сменял
    alfa romeo 146 boxer 1.7.16V head unit :Nakamichi cd 500;amplifier front & sub : DLS A4; DLS A5;Front :iridium 1i;3;Gothia 6;sub:Iridium 12 i

  8. #8
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Ела ми ти в София и покарай малко, пък ми се хвали после с 9/100 Я питай Pinky какъв разход му дава.

    А иначе през лятото като всички са отпуска и пътищата са пусти и аз съм я докарвал до 9.3/100 засичано в продлжение на месеци.

    Към колегата New_Alfa_Maniak, засичане на 100 км не върши работа, наскоро пак го писах. Зареди пълен резервоар, ти си пълни и то така че да виждаш бензина, карай докато ти светне лампата и тогава зареждай, пак по същия начин. Просто 100 км е прекаленно късо разстояние за да направиш точно засичане. Другото което трябва да знаете че боксера си иска малко по високо обороти, така че като караш на 2500 си го тормозиш и гори същото като на 3000-3300(хаха). Ако ще засичаш нормален разход - карай го максимум до 3700 примерно поне 300-400км , вярно че е мъка но ще имаш накрая представа колко ти гори колата. Аз лично моята винаги я зареждам по схемата пълно/пълно и не че ме бърка разхода, ами просто това си ми е една безплатна диагностика - знам как карам , как се държи колата и видя ли висок разход - бегом на диагностика.
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  9. #9
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Quote Originally Posted by Cvetelin
    ......... служителите вече ме поздравяват на бензиностанцията и като ме видят по улицата
    И мен ме познават - сега малко смениха един двама , ама с единия се засичам веднъж в едно заведение и оня ми вика "Здрасти!" - абе гледам познат ми е ама не се сещам от къде - накрая го питах и той каза , че ме познава от бензиностанцията
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    София
    Posts
    153

    Default

    Бе то за познаването по бензиностанциите ясна работата

    Ама я да питам, че вече n-ти път чета как пълните докато видите бензина......та как става това, нали си има едно зелена тапа, над нея ли трябва да стигне. Това не е ли малко екстремно пък и опасно...
    Alfa Romeo 146 ti

  11. #11
    Запален алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    Ямбол/Бургас
    Posts
    113

    Default Re: разхода на горивото.....13.5л/100км. УЖАС!!!

    Quote Originally Posted by New_Alfa_Maniak
    Здравейте колеги,реших да си засичам разхода на колицата тея дни,напълних резервоара до горе и карах 100км и долях пак до горе,като видях какво показва колонката направо ми стана лошо на 13.5 изключи пистолета и бензинджията ги направи на 15.това възможнао ли е да гори толкова не е ли доста?ако има някакъв начин да се смали разхода моля споделете ми.
    Благодаря предварително!!!
    няма се плашиш и на мен ми гори около 13-14 в града ама като карам на стъпка, иначе около 10. И аз все си мисля че катализатора ми трябва да бъде отстранен ама по принцип ми казват хората че boxer-ите си горят
    Alfa Romeo 146 1.6i boxer 103hp,

    Fiat Coupe 1.8 16v 131hp
    i dvete begachki

  12. #12
    започва да се пристрастява frantic's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Варна
    Age
    44
    Posts
    94

    Default

    Моята напоследък много гори, но ми казаха на диагностиката, че свещите са заминали, чудя се може ли заради скапани свещи да гори повече ?
    Alfa Romeo 146, boxer

  13. #13
    Болен алфист cvetelin's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Ruse
    Age
    40
    Posts
    1,678

    Default

    Quote Originally Posted by akula
    Бе то за познаването по бензиностанциите ясна работата

    Ама я да питам, че вече n-ти път чета как пълните докато видите бензина......та как става това, нали си има едно зелена тапа, над нея ли трябва да стигне. Това не е ли малко екстремно пък и опасно...

    аз я пълня го горе (докато преелее)
    не знам дали е опастно. Но интересното е, че никога не е събирала 51 литра както казват някои от форума, че толкова била баката на боксера. Винги влизат 47-48 литра макс! не знам защо така се получава
    ех. AR 166 FL 2.0 TS еx. AR 164 2.5 TD Super ex. AR 75 2.0 TS ex. AR 146 BOXER

  14. #14
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Aми аз съм със 155 и при мен няма такава зелена тапа.


    Цветелине, според теб възможно ли е да си изпразниш резервоара до последно че като го пълниш да събере 51 л?
    Друг въпрост е че колеги не един път са споделяли че отиват на бензиностация , знаят че имат 5-6 литра останали и там им сипват 53 литра приметно при резервоар 51. Супер фън а ?

    Другото което е казвано многократно - не карайте с малко бензин в резервоара. Да няма после теми в раздел купува - Търся си бензинова помпа.
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  15. #15
    започва да се пристрастява frantic's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Варна
    Age
    44
    Posts
    94

    Default

    Извинявай колега, но защо като се кара с малко гориво в резервоара горивната помпа заминава ? И какво значи малко гориво, когато лампата светне за малко ли се брои ?
    Alfa Romeo 146, boxer

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •