Results 1 to 11 of 11

Thread: Ъгъл на запалване на 155

  1. #1
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default Ъгъл на запалване на 155

    Чух, че ъгълът на запалване при 155 може да се измени и колата да не върви много добре
    Това вярно ли е
    Аз доколкото знам всичките параметри по запалване се регулират от ЕКУ-то

  2. #2
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    935

    Default

    на всяка по съвремена кола ъгъла на запалване се определя само от ЕКУ-то и е функция на много параметри
    за да го промениш има 2 начина да препрограмираш таблиците за определяне на ъгъла на запалване или да лъжеш ЕКУ-то по някакъв начин(да му подаваш погрешна информация) така че то да смята такъв ъгъл който на теб ти е удобен

    единственият начин за който се сещам да напраивш второто е да преместиш датчика на хол който на повечето коли се намира на коляновит вал
    ИТАЛФЕСТ 2004 - "Барабар Петко с мъжете"


    ИТАЛФЕСТ 2005

  3. #3
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Мерси за отговора
    Значи няма възможност да ми е променен ъгълът
    А може ли датчика да дава грешна информация без да е преправяно нещо по него или по ЕКУ-то т.е. да е за смяна

  4. #4
    заболял от алфацефалит arieca155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    карнобат
    Age
    47
    Posts
    311

    Default .

    имам същия проблем със мойта.ходих в бош ,закачиха я на компютъра всичко си излезе и оня пич ми вика тука нещо някакъв ъгъл не ми е както трябва и така и не го оправи,нещо там на някава електроника.кой къде ще ми коригира това нещо защото продължавам да се чудя защо на моята красавица нещо и тежат килзата.

  5. #5
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    935

    Default

    слабо вероятно е проблема да е от датчика за положението на коляновият вал
    може взависимост от показанията на други датчици ЕКУ-то да изчислява ъгъл на предварението на запалването такъв който да е грешен(или просто на майстора да не му харесва)

    П.П. евала на Ариеца за кирилицата
    ИТАЛФЕСТ 2004 - "Барабар Петко с мъжете"


    ИТАЛФЕСТ 2005

  6. #6
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Мерси за отговора hf_hpe
    Мисля, че проблема е в ламбда сондата, а не е в никакъв ъгъл на запалване Понеже карам и на газ и се сещаш какво щеше да стане, ако имаше изменен ъгъл :wazuup: Когато съм на бензин все едно има някакво забавяне при натискане на педала и леко разминаване на оборотите (като при богата смес)
    Решил съм, за да съм сигурен да я кача на стенд
    Дали във Ванто трейд могат да я тестват и колко ще ми струва това?

  7. #7
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    935

    Default

    да могат да ти проверят ламбда сондата
    но ако колата е карана по често на газ и много рядко на бензин, проблемите доста често са други
    запушени дюзи, ниско налягане на бензина, а на мен ми се е случвало дори изветрял бензин
    така че вариантите са много
    ИТАЛФЕСТ 2004 - "Барабар Петко с мъжете"


    ИТАЛФЕСТ 2005

  8. #8
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    :thumb:
    Карам си я на бензин всеки ден докато качи 50 градуса и я гася на бензин, като я оставям да поработи 10 сек. за да не се спичат много дюзите
    Май ще се окаже ламбда или изветрял бензин

  9. #9
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Значи прочетох следното нещо, че когато ламбдата се скапе, ЕКУ-то минава в определен режим, започва да работи колата с точни стойности, вдига малко разхода и дава предверение на запалване по подразбиране Май вече съм на 95% къде е проблема, ама не ми остава време да посетя сервиза То май ще е по-добре да закупя една сонда и направо да ходя да я монтират

  10. #10
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    935

    Default

    сондата се мери лесно
    имаш 2 куплунга на единият идват 2 бели проводника на другият идват черен и сив
    като разкачиш 2 куплунг от към страната на ЕКУ-то трябва да има 12 V при работещ двигател, от към страната на сондата трябва да имаш връзка
    ако на 1 куплунг всичко е добре, проверяваш другият куплунг
    на него без да го разкачаш се мери напрежение, при работещ двигател трябва да се мени между 0.1 и 0.9 самоче волта или миливолта ще те излъжа
    ИТАЛФЕСТ 2004 - "Барабар Петко с мъжете"


    ИТАЛФЕСТ 2005

  11. #11

    Default

    между двата бели кабела съпр. трябва да е 5-15 ома а на черния откъм сондата 0.1-0.9 миливолта като се променя непрекъснато за около 1сек. без да излиза от тази граница

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •