Понеже алармаджия-бездарник ми е връзвал алармата до вчера трябваше да чакам 10-тина секунди да ми изгаснат плафоните в купето, за да мога да си заключа колата с алармата (с централното). Иначе издаваше някакъв неин си недоволен звук и се заключваше сама сред ~ минута и 30 сек. Това, обаче ми топеше нервите до вчера. Като се има предвид, че нямам упътване за нея всичкия кабеляк беше обстойно изследван и проблема отстранен (чрез прекъсване на кабелчето " - ", отиващо към шофьорската врата). На него ще си оставя прекъсвачите към багажника и предния капак. Сега, обаче за купето разчитам само на обемните датчици, които към момента не ме устройват и искам да си имам и сигнализация при отваряне на врата. Понеже алармата има възможност да приема и " + " прекъсване откъм врати, мисля да я свържа към " + "-са на индикаторите за отворена врата. Обаче този кабел е само 1 и ако закача 4-те +-чета на индикаторите там при отваряне на 1 врата ще ми светват и 4-те на чек-панела.
Та най-накрая към въпроса: какви диоди ми трябват, за да не ми връща по + -овите кабели към всичките светодиоди? Любител съм и не мога да се справя с изчислението на съответните мерни единици. Ето и една груба схема на това което питам: