Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20

Thread: Кабели и свещи

  1. #1
    Запален алфист elenkov's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    284

    Default Кабели и свещи

    Здравейте ! Имам пак няколко въпроса да попитам преди да отида на доктор утре Колата ми е Газ/бензин но един ден кихалката пукна и колата спря да върви. Паля на газ давам газ и работи на 3 цилиндъра няма мощност прехвърлям на бензин и си върви яко но и на бензин пак прекъсва. Снощи отидох на тъмно в един гараж и видях че от кабелите ми се появяват искри. посаветвайте ме какво да правя поздрави

  2. #2
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    Ми сменяш кабелите
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  3. #3
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Според симптомите, колега - смяна на кабелите. Лошото е, че комплекта идва доста скъпичък. Вариант е да си намериш комплект кабели втора употреба, да ги замериш (защото често употребяваните кабели са с доста ралично съпротивление от номинала), и да си подмениш пробилия кабел. Операцията не е сложна, просто се иска търпение.Трябва да прежалиш обаче гуменото маншонче, което ти държи комплекта кабели заедно (ако ще сменяш само един кабел де). По груби спомени съпротивлението на кабелите трябва да е около 6 килоома ... Успех !

    P.S. Ако искаш и имаш излишни пари, иди и на Елкон да ти замерят цялата система - така ще знаеш със сигурност кои са проблемните елементи.
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  4. #4
    Запален алфист elenkov's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    284

    Default ..

    ем купих си свещи денсо 8 броя по 4.75 и 8 кабела тесла 130 лева дано всичко се оправи сега поздрави

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    София
    Posts
    56

    Default Re: ..

    Quote Originally Posted by elenkof
    ем купих си свещи денсо 8 броя по 4.75 и 8 кабела тесла 130 лева дано всичко се оправи сега поздрави
    От къде, ако не е тайна?
    Lancia Dedra 1.6 i.e.
    Alfa Romeo 155 2.0 TS 8V

    Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните и сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо.

  6. #6
    Запален алфист elenkov's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    284

    Default ..

    от магазина на сливница за масла филтри свещи и т.н. магазина се намира в блок в близост до новите търговски центрове ако искаш мога да оставя телефон за връзка поздрави

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    София
    Posts
    56

    Default Re: ..

    Quote Originally Posted by elenkof
    от магазина на сливница за масла филтри свещи и т.н. магазина се намира в блок в близост до новите търговски центрове ако искаш мога да оставя телефон за връзка поздрави
    Телефон, ако може, че сливница бая обширно понятие
    Lancia Dedra 1.6 i.e.
    Alfa Romeo 155 2.0 TS 8V

    Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните и сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо.

  8. #8
    Запален алфист elenkov's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    284

    Default ..

    Чак сега намерих телефона на магазина ! 929-46-11 звънкаш и питаш в неделя има 10% отстъпка ! поздрави

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    София
    Posts
    56

    Default

    Благодаря, колега!
    Аз вече взех от друго място, та да споделя опит.
    От магазина на стамболийски (този на симеон оранжевия се оказа, че е същият) кабели някавки американски за 135 лв. и отстъпка 10%.. Свещи NGK BCP6ES (стават и BCP6ET - които са 3 електродни мисля към 8 лв. брой), цената е 3.64 на брой от Ауто Хелп (магазина на чени връх срещу завод Витоша). Ми това е което аз намерих, надявам се инфото да е полезно и на някой друг.
    Lancia Dedra 1.6 i.e.
    Alfa Romeo 155 2.0 TS 8V

    Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните и сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо.

  10. #10
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    и все си миля че за лятото най-дорбе е да са 7 ци
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  11. #11
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Търговище
    Age
    44
    Posts
    132

    Default

    Хора помагайте! Два кабела на свещите ми са за смяна, намерих ги в една автоморга обаче са били за 16V, а моята е 1.8 8V. Та се чудя дали ще станат за моята или да не бия път напразно?

  12. #12
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    nqama da stanat 100%
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  13. #13
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Търговище
    Age
    44
    Posts
    132

    Default

    Както и да е, отказах се от кабели втора употреба! Преди малко ми звъннаха от един магазин за авточасти и ми казаха, че намерили целия комплект за 76 лв. Но се чудя какви ли ще са тия кабели за 76 лв. като гледам във форума няма никаде под 130-140 лв. Кажете ми ако се навия да ги взема за какво да внимавам?

  14. #14
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    София
    Posts
    56

    Default

    Quote Originally Posted by volkan
    Както и да е, отказах се от кабели втора употреба! Преди малко ми звъннаха от един магазин за авточасти и ми казаха, че намерили целия комплект за 76 лв. Но се чудя какви ли ще са тия кабели за 76 лв. като гледам във форума няма никаде под 130-140 лв. Кажете ми ако се навия да ги взема за какво да внимавам?
    Има! На мен ми предлагаха кабели Шампион за 80 лв., но ми казаха "без гаранция"! Интересно ми е кава гаранция могат да дадат и за останалите ... ма айде ...
    Lancia Dedra 1.6 i.e.
    Alfa Romeo 155 2.0 TS 8V

    Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните и сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо.

  15. #15
    Запален алфист elenkov's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    284

    Default ..

    Quote Originally Posted by volkan
    Както и да е, отказах се от кабели втора употреба! Преди малко ми звъннаха от един магазин за авточасти и ми казаха, че намерили целия комплект за 76 лв. Но се чудя какви ли ще са тия кабели за 76 лв. като гледам във форума няма никаде под 130-140 лв. Кажете ми ако се навия да ги взема за какво да внимавам?
    моя съвет е не се цигани за 130-140 лева .. купи си хувави кабели модерни .. някакви и ще забравиш за случая поздрави

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •