Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 64

Thread: Температура на мотора!!!

  1. #16
    Старши алфист 50 cent's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    СОФИЯ
    Age
    41
    Posts
    516

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    Аз ви се чудя как колите ви заковават точно на еди колко си градуса и край. Моята стрелка постоянно се движи между двете чертички като не стига до чертичките а се движи между тях палвно и леко се качва на горе после пада на долу и пак на горе
    Ами не знам, но забива и не мърда. Ако спра да заредя после като запаля е качила до 90, но като покарам пак се заковава на температурата на снимката.
    Peugeot 607 2.7 HDI 204 hp
    EX: Alfa Romeo 156 1.8 TS 144 hp ГИ
    EX: Alfa Romeo 146 1.6 Boxer

  2. #17

    Default

    Quote Originally Posted by 50 cent View Post
    Ами не знам, но забива и не мърда. Ако спра да заредя после като запаля е качила до 90, но като покарам пак се заковава на температурата на снимката.
    Колега, и при мен стой на същото положение, но при замерване с термометър се оказва, че реално е по висока. Температурният датчик, подаващ сигнал към уреда на таблото, е за смяна (20-тина лева). След загасяне на двигателя температурата е възможно да се покачи малко, заради това, че водната помпа спира да върти. Споко, не е аномалия.
    Успех,
    156 AR67601 BN 1.6TS 16V CF2 BASE
    Bosch Motronic M2.10.4 MPFi

  3. #18
    москвич драйвър lord_chuldarkar's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Велико Търново
    Posts
    366

    Default

    Имах същия проблем като на автора - с измиване на радиатора се оправи.

    П.П.: преди това смених термостат нахалос.
    Honda CB 500
    Алфа Ромео 156 1.8 '98 (бракувана )
    Москвич Алеко - 6 нюанса на червеното (вечна му памет)
    Зелен дванайсетак от яките (то други няма)

  4. #19
    Старши алфист zimin's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Cape Verde
    Posts
    556

    Default

    при мен на извънградско държи малко по-нагоре от 50 градуса,това е при ниски температури като днешните. това нормално ли е или имам за смяна термостат.Имам сменен термодатчик на термостата преди по малко от 1000км

  5. #20
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Директно си за смяна на термостат колега! В най-големите студове по магистралта ми държеше между деленията за 80 и 90 градуса! ( С чисто нов термостат съм )
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  6. #21
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by zimin View Post
    при мен на извънградско държи малко по-нагоре от 50 градуса,това е при ниски температури като днешните. това нормално ли е или имам за смяна термостат.Имам сменен термодатчик на термостата преди по малко от 1000км
    Ако не го смениш и застудее още малко,ще почне да ти свети и индикатора с инжектора.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  7. #22
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    Аз ви се чудя как колите ви заковават точно на еди колко си градуса и край. Моята стрелка постоянно се движи между двете чертички като не стига до чертичките а се движи между тях палвно и леко се качва на горе после пада на долу и пак на горе
    И аз съм така.


    Quote Originally Posted by myato View Post
    Ако не го смениш и застудее още малко,ще почне да ти свети и индикатора с инжектора.
    Не съм сигурен дали има връзкка с инжектора.Той ми светна това лято,когато замина датчика на коляновия вал през горещите дни.
    Иначе съм карал колата когато я купих извънградско със скапан термостат, е над 50 не дигна но индикатор не видях да свети, бе зимъска, след това го смених.Ако е малко над 50, както пише колегата Zimin също означава, че е заминал термостата.
    Last edited by fred; 17-10-2009 at 22:42.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  8. #23
    Старши алфист zimin's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Cape Verde
    Posts
    556

    Default

    през повечето време е на 50 и от време на време мръдва,а по-принцип нормалната температура каква е?
    мерси за бързите отговори,скоро време ще се сменя

  9. #24
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Около 90.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  10. #25
    Evolution pusher stef_nikolaev's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Solihull, UK
    Age
    43
    Posts
    128

    Default

    Quote Originally Posted by lord_chuldarkar View Post
    Имах същия проблем като на автора - с измиване на радиатора се оправи.

    П.П.: преди това смених термостат нахалос.
    Как точно го изми, само външно или и вътрешни промивки с препарати ? Питам, понеже не съм го правил, а и практическия ефект ме интересува.
    Иначе за температурата - сменил съм термостат и датчик и като цяло държи 90, на извънградско пада съвсем леко за изветно време, а на градско качва до 97 замалко, мисля че е нормално така.
    Alfa 156 Selespeed 2001, Alfa 147 Selespeed 2002, Alfa 156 JTS FL Selespeed 2005.
    "My engine started rattling like the proverbial biscuit-tin-dwelling skeletal onanist while on holiday in deepest darkest Wales"

  11. #26
    москвич драйвър lord_chuldarkar's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Велико Търново
    Posts
    366

    Default

    Quote Originally Posted by stef_nikolaev View Post
    Как точно го изми, само външно или и вътрешни промивки с препарати ? Питам, понеже не съм го правил, а и практическия ефект ме интересува.
    Иначе за температурата - сменил съм термостат и датчик и като цяло държи 90, на извънградско пада съвсем леко за изветно време, а на градско качва до 97 замалко, мисля че е нормално така.
    При един тип на автомивка - само външно, но трябва да се внимава.

    Сега гледам че недозагрява като пусна и парното хептем - най много 75-80градуса, а лятото прегряваше в градски условия, явно пак ще сменям термостат (този който сложих преди малко повече от година беше някакъв евтин), но се чудя дали да не сменя и антифриза и да повторя процедурата с миенето на радиатора.
    Honda CB 500
    Алфа Ромео 156 1.8 '98 (бракувана )
    Москвич Алеко - 6 нюанса на червеното (вечна му памет)
    Зелен дванайсетак от яките (то други няма)

  12. #27
    Старши алфист Lyubo's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Сливен
    Age
    40
    Posts
    556

    Default

    Колега извинявай че ще ползвам темата ти, но имам един въпрос.При мен е обратното. При средна скорост 60-70 на 2-3000 оборота темп. датчик ми показва температура 60 градуса някаде, едвам мърда от 50-те градуса.Възможно ли е това. Карах бавно защото пътя близо 40 км е ужасен, а някаде съм карал и на 2-ра.
    Alfa 156, 2.0 TS
    VW Vento 1.8- Бившата
    Не искам богатство, не искам пари, а искам на бирата и бензина старите цени !!!

  13. #28
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by lyuboo View Post
    Колега извинявай че ще ползвам темата ти, но имам един въпрос.При мен е обратното. При средна скорост 60-70 на 2-3000 оборота темп. датчик ми показва температура 60 градуса някаде, едвам мърда от 50-те градуса.Възможно ли е това. Карах бавно защото пътя близо 40 км е ужасен, а някаде съм карал и на 2-ра.
    Щом не вдига температура,термостата е фирясал.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  14. #29

    Default

    Quote Originally Posted by lyuboo View Post
    Колега извинявай че ще ползвам темата ти, но имам един въпрос.При мен е обратното. При средна скорост 60-70 на 2-3000 оборота темп. датчик ми показва температура 60 градуса някаде, едвам мърда от 50-те градуса.Възможно ли е това. Карах бавно защото пътя близо 40 км е ужасен, а някаде съм карал и на 2-ра.
    Не е нормално...Термостата е за смяна
    156 2.4JTD 136+ PS

  15. #30
    Старши алфист Lyubo's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Сливен
    Age
    40
    Posts
    556

    Default

    Тия дни трябва да се сменя значи.А да знаете някой читав сервиз в Сливен за Алфи, че аман от майстори вече.
    Alfa 156, 2.0 TS
    VW Vento 1.8- Бившата
    Не искам богатство, не искам пари, а искам на бирата и бензина старите цени !!!

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •