Results 1 to 9 of 9

Thread: Неприятна случка..с газ

  1. #1
    Запален алфист elenkov's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    284

    Default Неприятна случка..с газ

    здравейте. да ви въведа малко в случката. купих си преди 2 седмици алфа 155 1.8 ТС 93 В8 с газ. Газовата е най обикновенна и опред на тръбите имам една гумичка която аз лично наричам пляка и понякога тя пука и гърми и колата гасне. Аз спирам поставям я и си продължавам. Днеска карам си аз с 2000-2500 оборота макс и изжеднаж се чу пак дуум и аз прях колата наместих гумата запалих но забелязах 4е гумата се е напукала и сигурно дърпа въздух. Запалих колата и почна да работи отрратително да няма мощност и нз от какво така дали да сменя тази гума или може нещо друго да е. Иначе на бензин си бачка перфектно поздрави ако можете помагайте че сам в ебати драмите поздрави

  2. #2
    Болен алфист Член на клуба wrc's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    В.Търново
    Posts
    1,136

    Default

    Здрасти колега,за твоя проблем сигурно ще получиш отговор от "газаджиите" ,щот аз нищо не вдявам от тез горива,но ти няма да е лошо да си оправиш подписа,щото това V8 .Просто им размени местата
    Alfa Romeo Giulia Veloce,Alfa Romeo 155 1.8 TS
    Ex-Alfa Romeo156 1.8,Alfa romeo Gt 2004,2007,Alfa Romeo 155 V6,Alfa Romeo Giulietta

  3. #3
    започва да се пристрастява pugsy's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    41

    Default

    като за начало кабели и свещи и почти 100% вече няма да ти пука

  4. #4
    Запален алфист elenkov's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    284

    Default :)

    В8 ахха съжелявам това в бързината съм го згрешил. А колкото до кабелите и свещите ще отида на майстор тия дни и ще видя какво ще ме посъветва поздрави

  5. #5

    Default Re: Неприятна случка..с газ

    Quote Originally Posted by elenkof
    здравейте. да ви въведа малко в случката. купих си преди 2 седмици алфа 155 1.8 ТС 93 В8 с газ. Газовата е най обикновенна и опред на тръбите имам една гумичка която аз лично наричам пляка и понякога тя пука и гърми и колата гасне. Аз спирам поставям я и си продължавам. Днеска карам си аз с 2000-2500 оборота макс и изжеднаж се чу пак дуум и аз прях колата наместих гумата запалих но забелязах 4е гумата се е напукала и сигурно дърпа въздух. Запалих колата и почна да работи отрратително да няма мощност и нз от какво така дали да сменя тази гума или може нещо друго да е. Иначе на бензин си бачка перфектно поздрави ако можете помагайте че сам в ебати драмите поздрави
    Като си оправиш “гумата” може да си обогатиш сместа малко за да намалеят или изчезнат “киханията”. Ако не знаеш как по-добре отиди при някой газаджия с газанализатор (не че е гаранция за успех).
    Alfa 145 1.3, 75 TS, 166 2.4 mjet

  6. #6
    Болен алфист kris11's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    1,030

    Default

    Quote Originally Posted by wrc
    да си оправиш подписа,щото това V8 .им
    Че какво му пречи. това си е "най-малкият 8 цилиндров двигател" - има 8 свещи и кабела
    Аlfa Romeo 155 Aspirato T.Spark 2.0 8 V S.S.
    Вечна и памет .Отиде на скраб ."Четирите необозначени автомобила Alfa Romeo 155 Twinspark изфучаха по Виа Дел Коронари като изстребители по самолетна писта" (цит. Дан Браун -"Шестото клеймо" гл. 56)

  7. #7
    Запален алфист elenkov's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    284

    Default :)

    Стига с това В8 дайте по същество посаветвайте ме някой добар газаджия

  8. #8

    Default

    ако смуче въздух, няма да работи добре и на бензин, така че не е от напуканата гума. Гърмежите все някога ще повредят дебитомера, тогава и на бензин ще си зле. Така че бегом към газаджиите, като начало кабели и свещи трябва да са наред.

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    92

    Default

    Здравейте колеги, преди известно време карах BMW E36 с газ и имах същият проблем с гърменето! Кабели и свещи на 100% изрядни гумената "пляка" не беше напукана (пък и ако проблема е от нея и смуче въздух след дебитомера няма да работи и на бензин добре! ) ходих при масата газаджии и гас анализатори но ефект нямаше. Поразрових се малко в нета и видях че обема на тръбите пред инжекциона е 25 см3 (което било доста ) от там се получава и детонацията в тръбата след дебитомера (бяха ми поставили някаква клапа с корова тапа на нея и при детонацията тапата фръкваше и после ходи я намери по кръстовищата а това се случваше на всеки 200км градско - даже съм имал случаи в които като нямам резервна съм купувал моркуви да запълня дупката та да мога да се прибера . Днес цял ден обикалям при познатите газаджии за моята 155ТS 2.0 8v но ефекта при монтиранета на обикновенна газова ще бъде като при BMW-то (решението е газ + JetSpark + ламда сонда емулатор! ) - няма да има гърмежи нито с въздушният филтър нито след дебитомера надявам се
    Alfa Romeo 155 2.0 TS 8V '95 Вече Бивша

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •