Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 32

Thread: alfa 156 crash test

  1. #16

    Default

    Сега може да се замислите кое е по-важно...дали 0.5секунди по-бързо ускорение от 0-100км/ч на 159ката или това, че колата е супер здрава.

    Най-добре на никой никога да не му се налага да изпробва здравината на колата в коята е....

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  2. #17
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    731

    Default

    Дано, че като знам как караме почти всички от този форум ме хваща страх.


  3. #18
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    ВАРНА
    Posts
    127

    Default g

    малеее само ние и господ можем да предотвратим такива нелепи глупости мн гадно чак трапки ма побиват смятаи за 3-4 секунди ще си отидеш и даже може и да не разбереш кво е станало
    Алфа Ромео 156 2.0 T.S!!!

  4. #19
    Запален алфист Димо's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    София
    Posts
    147

    Default

    Quote Originally Posted by BatVas
    Е да де - точно това , че се деформира повече при удар е положителното - така се омекотява удара (поема се част от енергията ) важно е максимално да се запази пространството вътре - а предницата да се деформира.
    Точно така е! Само дето ми се струва, че проникването вътре в купето е прекалено голямо.
    За допълнително инфо вижте малко тестове на 156.

    http://www.channel4.com/4car/road-tests ... rward=true
    http://www.crashtest.com/alfa_romeo/index.htm
    http://www.safecarguide.com/mak/alfa_romeo/idx.htm
    http://www.theaa.com/allaboutcars/carse ... fa%20Romeo
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD, 2000 г.

  5. #20
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Quote Originally Posted by Димо
    Quote Originally Posted by BatVas
    Е да де - точно това , че се деформира повече при удар е положителното - така се омекотява удара (поема се част от енергията ) важно е максимално да се запази пространството вътре - а предницата да се деформира.
    Точно така е! Само дето ми се струва, че проникването вътре в купето е прекалено голямо.
    За допълнително инфо вижте малко тестове на 156.

    http://www.channel4.com/4car/road-tests ... rward=true
    http://www.crashtest.com/alfa_romeo/index.htm
    http://www.safecarguide.com/mak/alfa_romeo/idx.htm
    http://www.theaa.com/allaboutcars/carse ... fa%20Romeo
    Да доста се деформира купето - но мисля , че този тест не е с 60 км/ч - този е поне с 100
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  6. #21
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Quote Originally Posted by BatVas
    но мисля , че този тест не е с 60 км/ч - този е поне с 100
    тоя тест дето не е ясно кой кво снима и т.н. е мега смешен

    ама васо как па определи скоростта просто ме хвърли в оркестъра
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  7. #22
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default Re: alfa 156 crash test

    Quote Originally Posted by fredi77
    брей тя много зле горката
    то не остана предница от нея...значи може ди е по добре да си без колан
    възникна спор дали при високи скорости е по добре да си с колан или не. много хора казват 4е при скорост над 120 км/ч единствения шанс да оцелееш е да изхвърчиш през стъклото т.е. да си без колан

  8. #23
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia City
    Posts
    65

    Default

    абе момчета незнам за вас
    ама сигурна кола няма
    всичко е късмет в даден момент
    ези или тура
    имам френд които се размаза челно със кадет със над 120 в дърво
    дървото му беше на мястото на скоростния лост
    колата я нарезаха за желязо двигателия беше паднал извън колата на незнам си колко метра
    той нямаше драскотина ама една не натъртване не синина не ожулване драскотина нямаше просто господ е бил над него

    един друг френд със уно се делна сус 100 4елно предницата се смачка доста
    и момчето се отърва със натъртвания от колана
    тъиче вместо да го мислим със колко километра е краш теста
    по добре караите разумно и знаите каде може да давате гас и каде не
    и наи вече ползваите мигачи че последната ми катастрофа е от това че един балук от наи диасно платно направи ляв завои без мигач
    нормално ли е това 2-3 през ноща 2 коли по пътя и да се одариме не е истиа смешно си е направо
    аиде и умната
    русата е само за гледки от под волана

  9. #24
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Не мога да се въздържа да споделя мнението си, защото имам личен опит от катастрофа с Алфа 145. Това беше предишната ми кола.... 1.8TS 140 коня, 1200 кг. Не успях много да й се нарадвам, защото една зима я размазах в един стълб от улично осветление със 150 км/ч почти без спирачен път. Когато излязох двигателят и скоростите бяха на 30 метра от колата, лампата беше на 50м., а акумулаторът и другите по-едри чаркове бяха на толкова малки парчета, че не ги намерихме. Купето после беше посукано, таблото спукано, но на на мен ми нямаше почти нищо, като изключим леките драскотини от стъклата на прозореца. Бях с колан, който при 145-цата 97-ма година трябва да е самонатягащ се, защото след това не се прибираше вече. Почти не усетих удара от вътре и не мръднах от седалката. Така, че по-добре си слагай колана винаги!! вместо да се надяваш, че ще изхвърчиш през стъклото. Според мен трябва да се разчита на перфектно конструираните шасита, вместо на късмета. И да се кара по-разумно, доколкото това е възможно с Алфа разбира се

  10. #25

    Default

    Леле, пък аз преди 5 години се ударих челно с една много хубава Темпричка. За скоростта ми не знам точно, но шофера на аудито дето го изпреварих непосредствено преди удара каза, че е карал с около 120 (правехме си нощно състезание). Размазах се в муцуната на един бус Мерцедес 307D (не я харесвам хич тази марка ) Като ме извадиха от колата и като се поосвестих видях, че буса е на повече от 50 метра перпендикулярно на шосето, а предницата на темпрата липсваше.... в последствие разбрах, че и носа ми липсва, ( мда, мда нямаше еър бег колицата). Интересно беше... хубаво, че нямаше други пострадали, а можеше да има. 2 минути преди удара, по време на гонката спрях за секунди и си сложих колана! После настигнах тъпото ауди и така .... Поуките които си извадих след нелепия инцидент:
    1. Да слагам винаги колан! Ако бях без него щях да летя през предното стъкло
    2. Да спазвам ограничението за скоростта поне в населените места (гонката беше в града)
    3. Да преценявам добре пътната обстановка и да бъда максимално концентриран в шофирането(пилотирането ), като съм зад волана
    4. И не на последно място, да не карам пил!!! МАХ 50МЛ СПИРТ!
    ..... А ДА.... : НЕ МИСЛЕТЕ ЗА ЖЕНИ И НЕ ОБРЪЩАЙТЕ ВНИМАНИЕ НА ЖЕНИ ДОКАТО ШОФИРАТЕ .... ЕЙ ТАКА КАТАСТРОФИРАХ С АЛФИЧКАТА МИ ....
    Last edited by VICARTEAST; 03-09-2008 at 23:16.
    VIC ART EAST, Alfa 146 1,6 Boxer

  11. #26
    Младши алфист Aleksiev's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Burgas
    Age
    57
    Posts
    1
    Lexus iS 250 "2009
    Alfa Romeo 156 1.8 TS "99 -eX

    CROSS Grip124 26"

  12. #27
    THE RED BARON ЗМЕЯ!'s Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Майна CITY
    Age
    41
    Posts
    1,261

    Default

    Пичове челния сблъсък и с тази бясна скорост с която се удариха bmw-то и волвото няма ко да помогне освен молитвата да се оттървеш поне с парализа или с някой удрязан крайник-ци.
    Винаги ама Винаги си слагайте коланите ТЕ СПАСЯВАТ ЖИВОТА!!!
    Такива ми ти изкавзания че след 120 км/ч било по-добре да си без колан са пълен SHIT!
    Я си представете, че пред колата в момента на сблъсъка има стълб,дърво,друг автомобил или сграда и кво става тогава а?!?
    ....от раз гушваш Свети Петър....
    Колкото до краш теста на 156 и 147 определено не се представят добре.
    Но пък 159 трепе на теста не мърда мамицата и...
    Аз много се учудих като видях как се усуква и огъва купето особено на 156,а за разлика от тях фиат браво и брава се представят далеч по-добре, което за мен е странно...
    Last edited by ЗМЕЯ!; 04-09-2008 at 23:33.
    SNAKE 147 1.9 JTD Z-Edition '05 - THE RED TORPEDO
    SNAKE 147 1.9 JTDm 8V '06 - Nero
    SNAKE 159 1.9 JTDm 16V '06 - Rosso

  13. #28

    Default

    Точно така трябва да се смачка. Ако се смачка по друг начин, значи не са я направили като хората. Много лесно е да се направи кола, която от пред да е като танк, ама като се отпереш някъде ще умреш само от удъра.
    Mitsubishi L200 2.5D (115 hp)
    Alfa Romeo 156 2.4 jtd (136++hp)

  14. #29

    Default

    я си намерете тест на SMART да се шокирате малко.
    А иначе по темата с ударите - мога много да говоря.Най-важното е ние да се пазим по-малко господ.
    мене ме нема, в целата схема........

  15. #30

    Default

    Quote Originally Posted by sen7 View Post
    я си намерете тест на SMART да се шокирате малко.
    А иначе по темата с ударите - мога много да говоря.Най-важното е ние да се пазим по-малко господ.
    Пич тука се обърка , Смарта е с излято купе , и си мисля че взима доста повече точки за сигурност на теста от 156 примерно я виж тук - http://www.youtube.com/watch?v=mz-s1sIoLhU

    и тук - http://www.youtube.com/watch?v=Pkk3pmfa4vU
    Last edited by Доко; 04-09-2008 at 22:16.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •