Results 1 to 5 of 5

Thread: alfa 145 junior - въпрос за информация за модела

  1. #1
    започва да се пристрастява niksonjr's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Burgas/Sofia
    Age
    39
    Posts
    68

    Default alfa 145 junior - въпрос за информация за модела

    Здарвейте!

    Искам да попитам какви са разликите на модификациите Junior на модела 145, сравнен със стандартния 145 1.4 или 1.6 от и преди фейслифта.
    Не говоря за екстериорни или интериорни разлики, те са видни (прагове, джанти, спойлери, волан, салон и т.н.).
    Интересувам се по-точно от:
    -окачване (има ли нещо общо окачването с това на 2.0 QV)
    -спирачки
    -управление
    -чисто субективно чувство при каране (по спортна и стабилна ли е)

    Това са основните ми въпроси защото доста ми харесват визуалните промени по интериор/екстериор, но ми се струва че този 1.4 двигател е доста малък. Все пак за мен има значение и стабилността в завой и управлението и удоволствието от шофирането, така че все още се лутам и не виждам много от модела който искам да си закупя (1.6 ТS), а доста повече са колите с 1.4 TS които продават, но ми се струва че ще ми е малък този двигател.
    Така, че си мисля дали 1.4 Junior няма да е добър компромис между 1.4 и 1.6 ТС.
    Знам, че винаги от важност е състоянието на автомобила, но лично според вас кое би било по-добре 1.4 Junior или 1.6 TS лично като удоволствие от шофирането на автомобила?

    Благодаря ви предварително
    Alfa Romeo GTV V6 3.0

    Alfa Romeo 145 1.8 TS (Ex)
    Dream Alfas: Alfa SZ, Alfa GTV6

  2. #2
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    софия
    Posts
    11

    Default 145junior

    карам 145 junior от две седмици и сам много доволен.добре стои на пьтя но имам мальк проблем .като я купих ми казаха че с 1.4тс двигател а при регистрацията ми я писаха1.6т.с 105к.с и ми обясниха че двигателя е сменян.някои може ли да ми каже има ли такьв двг,а тои почва с AR37203.благодаря предварително.

  3. #3
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    37 203 излиза (според AUTODATA) на 147 1.6
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  4. #4
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Posts
    18

    Default

    Аз преди около месец си купих Junior 146 1.4 TS 16V, която със сигурност е по- тежка от 145-цата, но колата си е супер. Също се чудих коя да взема, но 5 врати са си 5 врати, без да обиждам колегите с 145-ци. Добре върви, пъргава е има голям багажник, хубави джанти- оригинални и широки гуми 195/50/15, четири дискови спирачки, ABS и оригинален тунинг. Освен това бръмчи, като Ferrari и е много стабилна на завоите, само дето е много ниска и задирам бордюрите и най- ниските даже, но все пак това е спортен хечбек. Вече паркирам на метър от тротоара. Не съм я напъвал още яко щото карам предимно в София но определено си е кола за ръчка. Ако няма да се правиш на Шумахер, двигателя си е екстра, това са 104 коня за 1.4 лира! Мисля, че Junior моделите са някаква лимитирана серия предимно за ин и екстериор, просто супер визия. Може и да има разлика в окачването, но разбирачите да кажат. А иначе двигателите май са си същите. Аз поне не съм виждал джуниорки 1,6 или 1.8 особено 146 но може и да има. Според мен джуниор моделите са направени за младежи- / Junior / гъзарчета, които искат да карат спортни коли, но с не много мощни двигатели обяснимо защо. Е аз вече не съм много, много младеж, но колата си ми пасна екстра.
    Alfa Romeo- Junior 1.4 TS 16V, 1998 year.

  5. #5
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by TRENDi
    37 203 излиза (според AUTODATA) на 147 1.6
    Точно така тва е новия ТС със 105 к.с. Иначе не съм карал много Джуниор-само веднъж всъщност но не съм намерил разлика в управлението на колата или нещо друго Джуниора е севсем обикновенна 145/6 със хубави джанти,спойлер,кожен волан,и общо взето тва е просто па накипрена е от обикновенните 145/6
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •