Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18

Thread: твърде богата смес на бензин

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Posts
    43

    Default твърде богата смес на бензин

    Колеги,
    Имам следния проблем, който искам да споделя. На бензин колата ми тръгва трудно и се задавя, спъва (не ускорява плавно). Бях на сервиз и ми казаха, сместта на бензина е твърде богата - при норма 0,3, мойта е 6,5. Имате ли представа на какво може да се дължи и сериозен ли е проблемът? Ако някой е имал подобен случай, ще бъда много благодарен да го сподели и да даде съвет.
    Alfa 146, 1,4 TS, 97, gas

  2. #2
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Съдейки по подписа ти не си пуснал темата в правилният раздел.
    Ламбда сондата ти в какво състояние е ?
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Posts
    43

    Default

    Извинявам се - наистина колата е на газ, но мисля, че проблемът не е свързан с газта. При диагностиката Бобо ми каза, че дава грешка на ламбда - сондата, но това е защото колата е на газ. Иначе нямам представа как е? От нея ли смяташ, че е?
    Alfa 146, 1,4 TS, 97, gas

  4. #4
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    Ми тя диагностиката не се прави на газ бе колега, 100% съм сигурен че Бобо го знае тва и ако наистина си бил при него и ти е казал че ти е умряла ламбдата - значи е така Тъпото е че тя на газ не играе, освен ако не си с ламбда контрол...и ся проблема кога е на газ или на бенз?
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Posts
    43

    Default

    Наистина отидох да си направя диагностика там, но не ми е казл, че ламбда-сондата е умряла. Аз щях да я сменя, ако беше така. За мен не е проблем. Просто съм технически неграмотен. Бобо ми каза, като отвори капачката на двигателя, че мирише прекалено силно на бензин и явно харчи много бензин. Знаете ли майстори - диагностици, при които мога да оправя проблема със сместта.
    Alfa 146, 1,4 TS, 97, gas

  6. #6
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    Сместа не може да се настройва на ръка, това се прави от компа на колата ти на база данните от датчиците по ДВГ-то, първо трябва да откриеш тоя датчик който дава грешна информация на компа, а тва става с диагностика /пак при Бобо/
    А на газ как е колата, опиши ми как се държи на газ и на бензин, прекъсвания, давене, детонации, разход...бе такива работи, разкажи повече че да може м да те посъветваме
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Posts
    43

    Default

    На газ колата върви значително по - добре. При тръгване не придърпва, ускорява плавно, без сътресения. Паля на бензин, сложих добавка за почистване на инжекторите. Даже последните дни карах на бензин, за да я"изчистя". Но на бензин не върви добре. Имах 2 детонации досега - през април и май. Преди това - през зимните месеци не се е случвало. При последната детонация изскочиха колекторите. Един квартален майстор ги сложи на мястото им, но ми каза да разбера откъде са детонациите. Като четох видях, че се получава от свещи , кабели(на мойта били твърде къси) или от бедна смес. Затова и отидох на оторизиран сервиз за диагностика. Преди това бях ходил единствено при Бобо. Газаджиите от BRC в Дружба ме отпратиха с думите - богата ти е сместта на бензина - оправи я и тогава ела.
    Не знам вече при кой да ходя. Иначе на газ върви добре, но ме е страх да не стане ново гръмване и искам да оправя проблема
    Alfa 146, 1,4 TS, 97, gas

  8. #8
    Политкомисар Yon's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    В. Търново
    Posts
    1,226

    Default

    Газов инжекцион ли е? Обикновено газово ли е там емулатори ала бала.... май си за другия радел
    97' Alfa Romeo 146 1.6 TS
    06' Smart Forfour 1.3

    .....и тогава Ботев слязъл от Балкана със "Шмайзер" в ръка....

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Posts
    43

    Default

    Не, не е инжекцион. Обикновена газова
    Alfa 146, 1,4 TS, 97, gas

  10. #10
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    Детонациите на газ, нямат много общо с работата на бензин. Детонации се появяват най често при бедна смес и по рякно при скапани кабели и свещи /противно на общиприетото схаващане/ обичайните заподозрени, според "кварталните" майстори са свещи и кабели, и те изръсват една камара пари /а при Алфа си е наистина камара / за да ги смениш и кат почне пак да гърми вадят от 99 кладенеца вода.
    Един ламбда контрол ще ти се отрази добре на колата, хем ще ти свали разхода, хем ще ти коригира винаги сместа и ще избегнеш детонациийте от бедна смес.
    За лошата работата на бензин, обичайните заподозрени са дебитомера и ламбда сондата, както и трупане на грешки от компа, поради скапан симулатор на дюзи /последното се оправя временно след рестарт на компа/. Дебитомера може да се е скапал от детонация - ако е така - лоша работа /400+ лв./ ламбдата при продължителна работа на газ си умира сама 15-20 000 км обикновено / 130+лв./ Симулатора на дюзи - е тва вече майстора трябва да му разбира като го избира, има данни в нета, какво симулатори се ползват за Алфа Ромео /повечето "газджии слагат квото имат под ръка - и съответно компа трупа грешки/...

    И все пак иди при Бобо, да то направи една диагностика на бензин, изключи всичко свързано с АГУ-то, после рестартирай компа, карай 2-3 дни и после бегом при Бобо на диагностика, той по натам ще ти обясни /дето казваше един комик на времето "научно по шопски ше ти обясним сега "
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  11. #11
    Политкомисар Yon's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    В. Търново
    Posts
    1,226

    Default

    Щом са ти казали , че ламбдата не работи сменяй я Аз не разбирам от газови но последно време което чета е , че ако има евентуално ламбда контрол газовото и сондата е заминала детонациите са в повечко
    97' Alfa Romeo 146 1.6 TS
    06' Smart Forfour 1.3

    .....и тогава Ботев слязъл от Балкана със "Шмайзер" в ръка....

  12. #12
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2007
    Location
    София
    Posts
    46

    Default

    ако не е ламдата е датчки за температурата на двигателя.Поне при мен беше така.Сменяш го с нов и се оправя работата.На бехр са около 50лв.иначе моя е италиански и е 18 лева.работи за момента перфектно.

  13. #13

    Default

    Според мен богатата смес няма нищо общо с проблема ти... но за останалото Бобо е човека , макар че от разтояние проблемите с газта и Нострадамус не ги решева

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  14. #14

    Default

    аз не съм чул някой да няма проблеми на газ... не им се отразява добре на тия коли явно колко се радвам, че не сложих газова, щото приказката, че ефтиното излиза скъпо май важи с пълна сила..
    Lexus IS200

  15. #15
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    Колега, ако се позагледаш в раздела 145/146, че видиш доста малко Алфи без проблеми, проблема по скоро при АГУ идва от накадърни майстори и от това че колите ни са доста капризни, както и факта че доста от немско произведените части са нискокачествени /ма тва е друга тема/.
    И така като гледам по различните раздели, ще излезе че само TD почти нямат проблеми /може би щото нямат дебитомер и ламбда /
    Както и старите 8V двигатели на 155, че на тях и разхода им е приличен, вървежа що годе, а цените на частите са ниски.
    А за АГУ - всеки сам си решава, имай в предвид че боксера по не е капризен на газ от TS-a
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •