Results 1 to 3 of 3

Thread: Проблем с Климатика!

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    48

    Default Проблем с Климатика!

    Колеги, имам теч на фреон и климатика май си отива малко по малко, бях при един майстор и ми каза да го си го използвам тоя фреон докато мога и после щял да го оправи.. някакви оплътнения са се прецакали май.. А как да разбера, че е сваршил фреона?
    Дайте съвет! Да я карам ли при някой друг или да я чакам да се източи? и така няма ли да се прецака нещо? Благодая!
    97' Alfa Romeo GTV TS - 2000

  2. #2
    кара алфа на въже Ivo Skoklev's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    400

    Default

    Няма опасност да се прецака нещо,но на теб ще ти е терсена като не ти духа хладно.А ти от къде си?
    GTV с ново сърце и валчета .....много/100км.

  3. #3
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Естествено, че може да се прецака нещо - компресорът Това, че няма да ти охлажда като хората е отделен въпрос, но е редно да ти се долее фреон. Този майстор нещо те е засилил май Сменят се гумените съединения по тръбопроводите на фреона, долива се фреон, евентуално малко масълце и това е. Минах през тази процедура миналата година и тази година без да ъм ходил да го гледай майстор преди началото на сезона си карам без никакви грижи
    От този, който ми го прави, знам, че именно за да не се разсъхват гумените оринги зимата е необходимо поне веднъж месечно да се пуска климатика (при плюсова температура, при която ще се стартира компресорът де ) и да работи 10-20 мин. Това се прави с цел да се разнесе маслото в системата за да не се разсъхват тези уплътнения
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •