Results 1 to 15 of 18

Thread: Пасажерски ербег

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #7

    Default

    Цял сноп проводници са, обединени/вързани в един сноп.

    Кои са били полупрекъснати и кои не може да си спомни може би само автотехника ми.Ама се съмнявам, щото всеки ден прави по няколко коли...
    Като гледам при него има редовно коли-опели, алфи и други марки с m32 кутиите да им ги прави.

    Аз лично съм забелязал, че и при включена и при изключена врътка/ключалка колата си засича дали има грешка в еърбега или не.

    При включен еърбег, ако сте забелязали при вкарване на ключа в колата заедно с другите системи вероятно си чекира и еърбега, защото лампичката/иконката на платформа на тавана за включен/изключен еърбег премигва няколко пъти и остава загасен.А когато еърбега е изключен с ключа от ключалката тази иконка директно си светва и остава светеща.
    Независимо от нея и дали бега е включен или не колата знае дали има проблем в бега на пасажерската седалка или няма и ако няма не свети иконката в червено която е в километража (по спомен.Може да е и в оборотомера).

    А под седалката е един куплунг подобен на този във вратата на шофьора за командване на врати и прозорци който се включва в друг такъв излизащ от седалката и предполагам се закопчава.

    За мен е без значение - важното е че диагностиката "върви" всеки път като мушнете ключа и е независимо от положението на ключалката .

    Ако не работи поради грешка/неизправност на този еърбег, колата изключва всички еърбези в колата.Поне така ми беше обяснено преди 4 год. в един от форумните сервизи.
    Last edited by alfa racer GTA; 29-04-2020 at 08:50.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •