Quote Originally Posted by 546 View Post
Абе то не е ала-бала това с добавките.Водата и парафините в горивото си присъстват винаги и зимата си е проблем.Да не говорим за състоянието за нашите двигатели с незнайни километри пробег. Хубаво сте си направили темата,че се продават какви ли не магии на трепач цени,а то всъщност са си обичайните добавки които се ползват от производителите.
Целта на темата е, всеки да каже какво и дали ползва и съответно какви са му наблюденията, та в крайна сметка да се понаучим един от друг.
Има не малко мнения на колеги които казват че не ползват добавка защото не виждат разлика... но не става ясно къде не виждат разлика, в разхода, в начина по който пали колата (при отрицателни температури), карат ли въобще колите си при -10, на улицата ли ги паркират или са в гараж... Ако са заредили от скъпата нафта естествено е да нямат проблеми... имаше твърдения че от добавките се развиват бактерии в резервоара и т.н., а пък в същото време производителя твърди, че добавката предотвратява точно това.
От всички ефекти коментирани и описани от потребителите, за мен единствено е съмнителен ефекта "падане на разхода", всичко останало вероятно зависи от горивото което зареждаме, а неговото качество няма как да е константа (дори на една и съща бензиностанция).
За мен, ако добавянето на нещо което струва 3.5 ст./л. ми гарантира че няма да имам проблеми зимата, смятам да продължа да го ползвам... Но ще напълня до горе (без добавка) следващия път за да видя какъв ще е резултата.

alfa racer GTA,
Имал ли си проблеми с горивото в резервоара (зимата) налято без добавки от какъвто и да е вид?