View Single Post
Old 24-02-2016, 20:44   #32
kalin555
започва да се пристрастява

Благодаря за отговорите. Значи за датчика на температурата съм наясно защото той си е там и се обдухва с малък вентилатор, даже на плафона си има отвор със решетки да се движи въздуха оттам. За огледалото дали някой има такова на 164-ката си. предполагам че работи в зависимост от осветеност или от включването на габарити или фарове. Първоначално като купих колата забелязах, че като седи известно време отворена вратата плафона гасне и си мислех че кафявото нещо е датчик за осветеност ама май не е така. По скоро плафона гасне за време. Възможно е наистина да е било нещо за аларма, но в този ред на мисли едва ли дистанционно за аларма на кола ще е на инфрачервен принцип както на телевизора. А това нещо е точно на вид като такова. Значи може би ако е свързано с аларма е по-логично да е нещо като обемен датчик. Въпросите ми са просто от любопитство. Инъче бих се напънал да проследя кабелите и да се опитам да разнищя нещата. Интересното е ю, че платкатаму си е окабелена и отива някъде в колата. А да не би това да е наистина датчик за осветеност, но да работи с специалното огледало което аз нямам. Друго се сещам - ако въпросния бутон е за задните плафони и не действа да не би плафоните да не са в ред, защото честно казано май не съм ги виждал да ми светят. Пробвали сме само малките лампичи за четене и те работят от копчето до задните врати. Трябва ли самите плафони да светят при отворени врати, багажник и т.н.

П.С. Следва осветление на багажника с диоди и дообработка на таблото и светенето на стрелките с което слагам край на диодните ленти и се надявам да продължи запролетяването да почвам по сериозни ремонти.
kalin555 is offline   Reply With Quote