Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 27

Thread: Retrofitting Connect NAV / навигация за 159

  1. #1

    Default Retrofitting Connect NAV / навигация за 159

    Привет колеги,

    Дълго време търсих начини дали е възможно, дали някой го е правил, какво трябва да се намери допълнително и така нататък , за да се сложи оригиналната навигация на 159 и за съжаление намирането на тази информация отне страшно много време и не беше събрана на едно място... да не говорим , че 90 % от информацията казваше че няма как да се направи.
    Затова си мисля, че ще е полезно за някой, който тепърва обмисля дали да си слага навигация или не, да има цялата информация на куп със снимки на процеса За повечете от колегите тук това няма да е нищо ново и сложно, но за начинаещите като мен , може да спести доста време и усилия 




    На първо място трябва да си прецените дали искате оригиналната навигация или предпочитате афтърмаркет. Това , че оригиналната е втора ръка в никакъв случай няма да го направи по-евтин проект от това да сложите нов афтърмаркет примерно.. на мен ми излезе около 600 лв всичко .. Лично моето мнение е , че оригиналното си изглежда красиво и си пасва на мястото , докато афтърмаркетите изглеждат странно и не на място (отново това е мое мнение и предполагам може не всички колеги да са съгласни с това ) . Също така с оригиналната навигация изписва и насоките на малкия екран на километража , което е много удобно. Голям минус обаче е , че за мен навигацийката си е морално остаряла , няма тъч скрийн , а въртиш копчето за да напишеш адреса и отнема малко време...
    Сами трябва да си прецените дали си струва инвестицията или не - според мен изглежда много по-готино от радиото




    списък с неща които ви трябват :

    1) очевидно навигацията - намира се трудно , не са често срещани, в никакъв случай не купувайте от иБей - там цените са скандално абсурдни, при нас изскачат от време на време за към 200 лв

    2) код - ако успеете да намерите навигация с 4 цифрения код, ще е чудесно , отново е много рядко.. другата опция е да ви я разкодират - при навигацията е доста по-сложно от радиото , и няма как да намерите кода без професионална намеса .
    Опциите са -
    1.ако знаете номера на рамата на колата заедно а навигацията отивате в ауто италия и за 150 лв ви дават кода..
    2. аз на моята навигация не знаех номера на рамата и съвсем на късмет намерих един човек в Пловдив до Сточна гара, който се занимава с това - разблокира ми я за 100 лв - не бих казал , че съм страшно доволен от услугата му - опита се да ми върне навигацията със счупено копче , но съм длъжен да призная , че си разбира от работата човека - в ауто италия ми обясняваха , че е абсолютно невъзможно и да съм се бил отказвал.

    3) конзола - отвора в конзолата, където е радиото е по-малък от този за навигация, затова ще трябва да намерите и нова конзола с панелите

    4) гпс антена - за да работи навигацията трябва да смените обикновената антена за радио с такава .... това беше доста трудно да се направи - първо , че така и никой не ми продаде кабеляците и се наложи сам да си направя кабелите , а и второ (което обясни първото) работата по сменянето на кабела е страшно много

    Моят съвет е да започнете с работата чак след като намерите всичко.. аз ги правих едно по-едно и се проточи много време...

    След като сме намерили всичко:


    1) махаме радиото и конзолата

    тук благодарности на b_angelov за темата :
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=77687

    За да се махне махна радиото , изкривявате шпилка (примерно) М3 мисля , че беше тази 2бр. вкарвате в дупките на радиото , натискате навън и дърпате към себе си.








    откопчаваме буксите и продължаваме нататък



    махаме въздуховодите - изкривяваме парче метал / шпилка във форма на кука, вкарваме във въздуховода , закачете нещо и дърпате - излиза сравнително лесно


    следва парчето от конзолата под скоростния лост - откопчавате маншона, сваляте го надолу , след което хващате панела и дърпате нагоре . Той се държи на щипки, така че няма какво да се счупи. Трябва да сте внимателни само с кабелите - отдолу са буксите за аварийките и другия бутон - трябва да ги откопчаете и тях.




    След като и това е махнатo имаме достъп до 6-те видии за махане на централната конзола





    Внимавайте като ги махате да не паднат, защото започва голяма разправия след това с търсенето им 

    След като са махнати 6-те видии , дърпате конзолата навън – може да се наложи да използвате малко сила – държи се на щипки . Отново , внимвайте защото отзад са закачени буксите за ключа , старт бутона и климатика. След като излезе конзолата от гнездото, трябва да откачите и буксите.



    Окабеляването при 159ките с радио е различно от тези за нави и трябва да преправяте кабелите... тук бях се затлачил много и не намирах решение – огромни благодарности на Галински (Galin69)
    Трябва да махнете кабела за захранване от евробуксата (при мен беше бял) и да го преместите на пинчето , което е под масата (черен кабел при мен), а на старото място трябва да вземете кабел от старт бутона – аз взех от кафявия –трябва да проверите с мултицет да е кабел, по който няма ток , когато ключа не е в таблото и да има , когато ключът е вкаран.





    https://www.youtube.com/watch?v=1pABw_lZ15U

    след като сме оправили кабелите , можем да махнем компонените от старата конзола и да ги сложим на новата (държат се на болтчета , ще ги видите лесно) след което да сглобим обратно новата конзола с по-голямата дупка по същите стъпки както сме разглобили старата – за „инстрименти“ на навигацията използвах метода с шпилките М4 на b_angelov ( http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=77687)





    https://www.youtube.com/watch?v=yHKpPs7fV8Q

    Освен конзолите, аз смених и панелчетата, над жабката и на корите на вратите
    За тези на таблото , трябва да махнете болтчето отстрани и тогава дърпате, а тези на корите – трябва да махнете цялата кора.





    Воланът е повече играчка, но мисля , че открих сравнително лесен начин за махането на еирбега
    Ключът трябва да е на таблото, за да остане отключен волана
    Преди разглабянето му махаме „-“ на акумулатора – иначе излиза грешка на еирбега.
    Махаме 4 болтчета на кората долу под волана, махаме самата кора и буксата с кабела от долу
    Извъртаме волана на 90 градуса – показва се дупката зад волана – има 2 такива – другата е на противоположната страна , след което вкарваме една плоска отверка – колкото може по-широка , до край. Използвам втора отверка като лост и извивам първата – еирбега изскача.
    Правим същото нещо и на противоположната страна
    https://www.youtube.com/watch?v=ynxdKCMeWMs

    след като изскочи възглавницата, трябва да се откачат двете букси отзад . Самия панел се държи с 2 видии отзад зад волана – след като е махната възглавницата можете с една кръстата отвертка да махнете и тези 2 видии , след което панелът си излиза.






    Остава най-сложното и неприятно нещо... да се смени антената , а с нея и кабелите към навигацията....
    Антената се намери доста бързо , но желаещи да махат кабеляците 0 вече и аз разбрах защо ..
    Кабела си го направих сам , като момчето от което купих антената ми отряза буксите на оригиналния кабел – това ми свърши много добра работа, та самото снаждане на буксите с нов кабел не беше толкова сложно.
    Трябва да махате доста кори , които се държат на видии и пластмасови щипки, които се чупят доста лесно... за съжаление по време на процеса , който отне може би към 3-4 часа бях се поизнервил и доста споменавах майката италианска , та не направих много снимки..
    Като начало махате малкото парче кора на тавана откъм багажника – той се държи само на щипки, та трябва да сте внимателни. Отдолу ще видите тапички 4 май бяха и 2 видии , с които е закачена кората на тавана – махате ги тях , това ще ви даде пространство да определите откъде минава кабела – при мен както и в e-learning-a е описано, минава от страната на пасажерското място по колоната и се включва долу към страницата на скоростния лост .
    За целта, трябва да се махне пасажерската седалка и задната ... това бяха много нерви тук :Д Имайте предвид , че моята е комби, и тук е малко по-сложно... на седана би трябвало да е по-лесно.
    Пасажерската седалка се маха доста лесно – дърпате я напред, отзад се подават 2 болта – махате ги, накланяте седалката напред – и се освобождава и предната част . Последното нещо е да махнете буксата долу и колана – той се държи на един болт – след това си изваждате спокойно седалката.
    Със задната седалка започва блъскането и ритането... първо се маха долната част – рязко трябва да дръпнете нагоре предната част, за да освободите 2 връзки отпред , след което да натискате по посока към багажника за да освободите 2 куки... звучи не толкова сложно но на практика е много изнервящо , защото не знаете с каква сила да натискате. Имаш чуството , че ще огънеш самата седалка.. но явно е здрава..
    След като махнете това махате и облегалката – сваляте я да легне , има 4 болта отзад по средата . Махате ги тях и махате облегалката – отново е игра махането и слагането на свръзката в страните..
    След като сте махнали седалките , махате и колоните и си прекарвате кабела по пътя на стария кабел.









    Дотук окей , остава ъпдейтването на версията на навигацията и дисковете с картите . Тук отново благодарение на форума

    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...0%F6%E8%FF+159
    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...%E8%FF&page=10

    ъпдейтването на фърмуера при мен се получи доста странно и не по описанието във файла...
    след като вкарах диска и въведох кода 3 4 5 6 и бутона >> дисплея на навигацията се изключи и стоя така за дълго време , може би 20 тина минути.. чак се бях притеснил , че нещо не е наред и по едно време сама се пусна със текста за ъпдейта..

    И не на последно място - след като сложите навигацията, ECU то няма фа го разпознава и ще започне да ви мига километража - това се оправя с proxy alignment

    за сега толкова, ако се сетя още неща ще допълвам текста 

    ето и резултата :


    Last edited by Grishata; 30-12-2017 at 20:56.

  2. #2
    Младши алфист Galin69's Avatar
    Join Date
    Sep 2017
    Location
    Плевен
    Posts
    5

    Default

    Страхотно разработена тема, поздравления

  3. #3
    Запален алфист bobi_kz's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Казанлък/София
    Age
    35
    Posts
    883

    Default

    Браво колега, поздравления за труда и че ни се отказал. И аз се мъча с 1 blue & me модул но окабеляването ме спря и чакам помощ
    -------------------------------
    ALFA ROMEO 146 1.8 Twin Spark with head from QV - EX
    ALFA ROMEO 159 1.9 JTDm 16V , 150+++

  4. #4

    Default

    Супер тема!
    CUORE SPORTIVO 164 +,156 2.4 TI +++, 159 TI +++,Alfa Romeo Arna 1.3 TI
    Fiat Uno Fire,Fiat Tipo Gran Turismo,Fiat Bravo, Fiat Grande Punto, Fiat 1500 Lunga,Fiat 850,Fiat 1300/1500

  5. #5

    Default

    Благодаря колеги, радвам се , че ви харесва. Ако някой се захване с проекта и има въпроси , може винаги да пита

    Sent from my EVA-L19 using Tapatalk

  6. #6
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Браво за темата, със сигурност ще е полезна за доста колеги. Вярно е че самата навигация е доста мудна докато подкараш желания маршрут, но после си показва доста коректно, дори вади стрелки на малкия дисплей, отделно си върви музичката като фон докато не се размрънка булката вътре
    , общо взето си е приятна екстра. При мен я вадих навремето за да подкарам бас-касата в багажника(щото Босето ми е слабичко), та комбинирах въпросното вадене заедно с почистване на лазерната глава (иначе казано четеца на дискове), защото насичаше понякога и дори неискаше да чете нави-дисковете. След интервенцията всичко е ОК. Та ако имаш проблем с подобни неща, вероятно е зацапана. Памуче за уши и спирт вършат чудна работа.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  7. #7
    Алфист
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    България
    Posts
    143

    Default

    Поздравления колега! Трябва и аз да напиша тема с проектите по моята 9ка. Цялата е разглобена и брутално шумоизолирана. Вече е и с OM андроид навигация. Ефекта е брутален!
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails BB7CE598-2506-49B3-B873-CECF095E71A2.jpg  

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Бургас
    Posts
    141

    Default

    Quote Originally Posted by yanislavv50 View Post
    Поздравления колега! Трябва и аз да напиша тема с проектите по моята 9ка. Цялата е разглобена и брутално шумоизолирана. Вече е и с OM андроид навигация. Ефекта е брутален!
    Колега с оригинална навигация ли беше преди това ? И тази навигация бива ли е?Аз се чудя да сменя оригиналната с такава с андроид...

  9. #9
    Алфист
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    България
    Posts
    143

    Default

    Ако си с навигация е много по-сложно. Тази е заместваща оригиналното радио. Т.е. отвора в таблото е различен. Свири по-хубаво от фабричното радио, изглежда супер и е много функционална.

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    78

    Default

    Quote Originally Posted by yanislavv50 View Post
    Ако си с навигация е много по-сложно. Тази е заместваща оригиналното радио. Т.е. отвора в таблото е различен. Свири по-хубаво от фабричното радио, изглежда супер и е много функционална.
    Колега, пусни линк от къде си я купил и снимки!
    Има ли някакви проблеми?

  11. #11

    Default

    https://www.olx.bg/ad/dvoen-din-za-a...9-ID7gTib.html

    За колегите, които търсят нави..

    Не знам дали е запазено, но за 170 аз бих се пуснал

    Sent from my EVA-L19 using Tapatalk

  12. #12
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Долна Митрополия
    Age
    48
    Posts
    342

    Default

    Тази става само за колите преди фейса
    alfa 159 1,8 mpi/lpg

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by МИТАКА1654 View Post
    Тази става само за колите преди фейса
    Как така По какво се отличават моделите? Бутоните май са същите

    Sent from my EVA-L19 using Tapatalk

  14. #14
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Долна Митрополия
    Age
    48
    Posts
    342

    Default

    На фейса навито е 1дин
    alfa 159 1,8 mpi/lpg

  15. #15

    Default

    Ясно Аз на моята сложих май такова, пък моята е 2008 Естествено сменях панелите , но навито си работи супер

    Sent from my EVA-L19 using Tapatalk

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •