View Single Post
Old 25-11-2017, 08:58   #60
italfen
no petrol, no fun

italfen's Avatar

Quote:
Originally Posted by gaiska View Post
Чудя се, защо, като я паля сутрин пали веднага, а като я загася след каране и минат десетина 15 минути пали след по-продължително въртене. Като е студена при форсиране освен, че се форсира трудно, се чува едно пукане, но май че не е от колекторите а някъде вътре в двигателя. Все едно някаква детонация вътре. Обърне ли на газ всичко се оправя и все едно е друга кола. Не е от натичане на газ, проверявах. Мислех си за клапан и да изгаря част от сместта във всмукателните колектори, но правих глава преди година и половина. То и тогава не се оправи проблема де. Освен сега да имам проблеми с хлабината на някой клапан и да не затваря добре. Да натича бензин не ми се вярва, защото и сутринта нямаше да пали лесно. Другото, което не съм проверявал и незнам дали има връзка е датчика на коляновия вал. Не съм много сигурен за неговата роля в този проблем. Много неща нахвърлих и ако някой се сеща за причина, моля да пише.
Отиди при колегата Роби, понеже имах абслолютно същият проблем и се оказа газов инжектор за смяна. Покарай 1 ден на бензин и пробвай на следващият ден да запалиш колата. Ако пали и върви добре на бензин - 100% проблема ти е от газовото!

.
italfen is offline   Reply With Quote