Results 1 to 9 of 9

Thread: Alfa Romeo 1.6 105 HP TS

  1. #1

    Thumbs down Alfa Romeo 1.6 105 HP TS

    Нов собственик на алфа 147. Има ли такова животно. Уж е 105 коня а пък е туин спарк. Нали ТС са 120 коня защото са с 8 свещи, ако и моя дзвер е с 8 свещи трябва и той да е 120 коня а не 105. Модела е 2007 година ако има някакво значение.

  2. #2
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,237

    Default

    Здравей и честито за новата придобивка.
    Има такова животно, даже е един от най-добрия избор за ТС двигател, заради по-добрия разход и евтина поддръжка спрямо другите ТС.
    Различава се от 120кс по това, че няма вариатор. Свещите отново са 8, но са доста по-евтини от другите спаркове. Отговаря на Евро4, но има само 2 ламбда сонди. Общо взето е перфектната градска кола, но извънграда при изпреварвания трябва да я вкарваш в обороти за да изтегля добре.
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  3. #3
    Старши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    534

    Default

    Честито за количката. И аз карам такава.
    Да, както ти каза колегата, има 105 коня. Добър избор, ако не си с много бензин в кръвта. Динамика за тези 105 коня, е много добра. Напук на разни умници, дето друго ще ти кажат. Сега ако я сравняваш с 120-150 коня, е съвсем друго. Свещите NGK излизат около 100 лв. По-евтините заместители не ги коментирам.
    Разхода е относителен, аз съм правил от 8.5-11/100 км в града. Според зависи. Само да питам, с газ ли е, че си писал в тази тема?

  4. #4

    Default

    Още е прясно заклана и няма газ, но само да приключа с основните смени на консумативи като масло, филтри и това и онова и веднага ще я газифицирам. Щото гледам сутринта до работата на около 25 км не можа да мине над 70 градуса и веднага термостат за 100 лв. С голф 4 като бях специално термостата най скъпия беше 16 лв. Иначе и аз забелязах че като влезе в обороти извън града става доста пъргава и приятна за каране.
    А този вариатор какво представлява, нещо като на скутерите ли, щото аз имам и скутер италиански, априля атлантик 250?
    А ще ме посъветвате ли как да да избера ГИ, какви параметри да гледам, че и тука съм много бос. Много модели са и направо човек тотално се обърква.
    Благодаря предварително!

  5. #5

    Default

    Марката на ГИ не е толкова важна, колкото човека който ти я монтира.
    Трябва да е кадърен и заинтересован, за да стане хубаво.

  6. #6
    Старши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    534

    Default

    Да, термостата е малко скъпичък. Но не се сменя всеки месец, тъй че спокойно. Не сравнявай колата с оная каруца Голф, че ще ти се обиди. И тогава ще видиш италиански характер.
    Вариатора променя газоразпределението и вдига мощноста. Заради това единя двигател е 120 коня, а твоя е 105. Но пък този вариатор почва да трака и трябва да се сменя. Което излиза около 300 лв. Абе не ти трябва чак толкова, колата си е супер и така.
    За газовата, моята е с Ланди Ренцо, ама сложена в Италия при покупката. Газовата е супер, но частите й са много скъпи. Газовите дюзи са по 120 лв парчето, смятай колко струват 4 броя. Най-евтините излизат около 300 лв и 4-те. Моя съвет е да сложиш по-скъпа уредба. Било BRC били Ланди, Романо и т.н. Не се хвъляй на тия евтините дето ти излизат по 500-700 лв. Щото ще плачеш после. Приготви си над 1000, ако искаш да е добро. Тук има човек с газови, гледам че е добър и са доволни. Нека и той се изкаже.

  7. #7

    Default

    Е значи ми е проработила интоицията, защото днес бях в един сервиз, няма да му споменавам името, и сключих сделка точно за ланди ренцо, с бутилка на мястото на резервната гума (+60лв) и зареждане до бензиновото такова (+50лв). Общо 1260 лв, така че сумата която я предвиждах около 1300 лв излезе вярна. Не съм си и помислял да слагам нещо от рода на 500-700 лв, въпреки че като вляза в нета изкачат реклами от такъв род.
    А за каруцата, вече напълно съм се отказал от германските, а пък като въдя някой паса, може и шестица да е а не дай си боже и да е дизел, направо ми се повръща, с извинение за израза!!!
    Аз съм карал италианска кола, фиат регата, и много доволен бях но остаря и т.н.
    Благодаря за съветите и може би пак ще се допитвам от време на време

  8. #8
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Добър избор на уредба.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  9. #9
    Газта е здраве LYBRAtor's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    35
    Posts
    236

    Default

    Аз карам такава колица на газ с Романо. В София с доста трафик макс 13/100 газ. Извън градско 8-10 газ без да се ограничавам в скоростта. Колкото позволяват колата и пътя толкова. Леко е мудна де, но за София е прекрасна.

    На другата ми кола съм с газова уредба с комп AEB, дюзи Баракуда и изпарител КМЕ Голд и съм доста по-доволен от Романото, макар че то само по себе си не е лошо. Просто като видиш изработката на изпарителя на Романо и КМЕ - разликата е от тук до Марс в полза на КМЕ

    П.С. Свещите ми струваха 114 лева с отстъпка 30% - марка NGK
    Last edited by LYBRAtor; 23-05-2018 at 15:51.
    '05 E-class 3.0 24v LPG, '05 C-class 1.8 16v Kompressor Sportcoupe, '09 A-class 1.5 8v
    Ex:'07 147 1.6, '07 159 1.9 JTDm, '00 Lybra 1.9 JTD, '86 Delta GT 1.6, '04 C2 1.6, '97 Vectra 1.8, '97 Dedra 1.6

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •