View Single Post
Old 05-07-2018, 15:14   #12
coresnet
Младши алфист

Quote:
Originally Posted by alfa_romeo_forever View Post
За около 5-6к по добре откажи 159 .. шанса за курник на тея пари е 99%

Пасата е по широк и от двете от зад , возил съм се . НА твое място бих погледнах а6 ц5 комби , това за мен е супер яката кола .. има разнообарзие от мотори и от зад мястото си е дооооста добро

ПП: но мисля че и пасат 5.5 и а6 ц5 са на една база , ако греша нека някой да ме поправи .
А6 C5 няма аналог при VW. Пасата (5 и 5.5) са на базата на A4 B5 (пасата е малко по-просторен въпреки това). И трите коли в крайна сметка споделят едно окачване (готините 8 предни носача), така че откъм това ще е все тая коя би взел човек Разнообразието от мотори при A6 е силно казано такова - атмосферен мъртвец 1.8; същия мотор, но с турбо (по става); 6-цилиндрова ламя-маслояд 2.4/2.8/3.0; 2.7 V6 битурбо (яката работа, но поддръжка, цени и всичко останало е да си такова таковата ) и напълно безсмисления (но със страхотен звук и разход 25/100 ) осмак 4.2. Дизелите са още по-зле - 2.5 TDI доказания душегуб (имам такъв в А4) във всевъзможни модификации и железният (но умрял откъм вървеж) 1.9 TDI с роторна помпа (110 к.с.) или помпа-дюза (116/131 к.с.) като се има предвид, че А6 в това купе с 1.9 е като бялата лястовица, а цените са като на следващия модел... С две думи - бягай от Ауди (казвам го като притежател на такова)! Аз лично ти препоръчвам Пасат 5.5. Окачването е "лошото", но 1.9 TDI 131 к.с. е супер железен мотор, върви много яко за конете си, икономичен е, а дори и да стане нещо, не е голяма драма ремонта. За 5000 ще си вземеш такъв "слънце", ако можеш да го погледнеш с друго око (каза, че ти грознее на вид). За Пасат 6 няма да ти стигне бюджета, а там макар и с "нормално" вече окачване, проблемите могат да превишат многократно тези на предния модел. 90% от предлагащите се екземпляри са 2.0 TDI, което е доказания боклук, а дори и да намериш 1.9 TDI - обикновено са някакви постни базови коли, а вървежа му е като на автобус. За алфите колегите ти казаха, там не мога да давам мнение
coresnet is offline   Reply With Quote