Club Alfa Romeo Bulgaria

Club Alfa Romeo Bulgaria (http://clubalfaromeo.com/forum/index.php)
-   Алфа Ромео 156/147/GT (http://clubalfaromeo.com/forum/forumdisplay.php?f=25)
-   -   Проблем с пушене 1,9 JTD (http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=97865)

Lazarincho 09-07-2018 00:31

Проблем с пушене 1,9 JTD

Здравейте Колеги,

Имам следният проблем, става дума за Alfa Romeo 156 1,9JTD 115 к.с.
Колата е stock, нямам никакви чипове, има само спортна генерация ragazzon, която двата ауспуха са насочени към задната броня, катализатора също е на лице.
Проблемът е ,че пуши доста а това се вижда, по това,че ми цапа доста задната броня.
Колата я купих преди 2 години, и тогава също малко пушеше.
Зимата ми блокира водната помпа и правих основен ремонт на двигателя както следва всичко се смени: водна помпа, комплект рокли и ремък,масло,зъбно колело на валовете, главата се шлайфа, гарнитура на глава, биели,клапани,гумички, гарнитура на капак.
Като цяло много гледам колата, сложих и добавка след това карах малко по-бързо извънградско да продуха.
Интересното беше,че един месец след ремонта колата, беше като нова не пушеше грам, вървеше много добре, не харчеше масло, не харчеше антифриз. Сега положението е следното, колата върви много добре, не харчи масло, не харчи антифриз, но пуши повече от преди ремонта.
Бихте ли ме посъветвали как може да се оправи това и на какво може да се дължи.
Моето предположение, майстора ми каза,че бил изчистил EГР-ра който бил много задръстен, от там колата може да се отпушила и поради спорната генерация която е ,насочена към бронята да пуши, но това не опровергава факта,че месец след ремонта не пушеше грам.
Благодаря предварително,
Поздрави,

Alexanderbb 09-07-2018 18:19

Чак да ти цапа бронята си е сериозно пушене. Вероятно има някаква интервенция по софтуера. С такова пушене няма как да имаш DPF, щеше първи да се е запушил

Alfa tuner 09-07-2018 22:37

Колегата е написал че има катализатор ,а не ДПФ

vesk0 09-07-2018 22:59

Ако я закачи на диагностика вероятно ще разбереш къде е проблема, но така в движение може да погледнеш маркуча от турбото към интеркулера за сцепено или разхлабена скоба. Може и от ЕГР-а да пуши ако е блокирал в отворено положение.

Alexanderbb 10-07-2018 08:55

Quote:

Originally Posted by Alfa tuner (Post 1551224)
Колегата е написал че има катализатор ,а не ДПФ

Няма да влизам в дискусията колко хора правят разлика между катализатор и DPF, как работят двете неща и колко полза би имало от тях в дизел и бензин. Да приемем че ако има зацапване от сажди по задната броня, това дето е в средата на ауспуха, първо се е задръстило

TheTorpedo 10-07-2018 09:36

Quote:

Originally Posted by Alexanderbb (Post 1551234)
Няма да влизам в дискусията колко хора правят разлика между катализатор и DPF, как работят двете неща и колко полза би имало от тях в дизел и бензин. Да приемем че ако има зацапване от сажди по задната броня, това дето е в средата на ауспуха, първо се е задръстило

Искаш да кажеш, че има 1.9 115 коня, което излиза от завода с DPF!?[COLOR="Silver"]

---------- Post added at 08:36 ---------- Previous post was at 08:35 ----------

Quote:

Originally Posted by Lazarincho (Post 1551184)
Здравейте Колеги,

Имам следният проблем, става дума за Alfa Romeo 156 1,9JTD 115 к.с.
Колата е stock, нямам никакви чипове, има само спортна генерация ragazzon, която двата ауспуха са насочени към задната броня, катализатора също е на лице.
Проблемът е ,че пуши доста а това се вижда, по това,че ми цапа доста задната броня.
Колата я купих преди 2 години, и тогава също малко пушеше.
Зимата ми блокира водната помпа и правих основен ремонт на двигателя както следва всичко се смени: водна помпа, комплект рокли и ремък,масло,зъбно колело на валовете, главата се шлайфа, гарнитура на глава, биели,клапани,гумички, гарнитура на капак.
Като цяло много гледам колата, сложих и добавка след това карах малко по-бързо извънградско да продуха.
Интересното беше,че един месец след ремонта колата, беше като нова не пушеше грам, вървеше много добре, не харчеше масло, не харчеше антифриз. Сега положението е следното, колата върви много добре, не харчи масло, не харчи антифриз, но пуши повече от преди ремонта.
Бихте ли ме посъветвали как може да се оправи това и на какво може да се дължи.
Моето предположение, майстора ми каза,че бил изчистил EГР-ра който бил много задръстен, от там колата може да се отпушила и поради спорната генерация която е ,насочена към бронята да пуши, но това не опровергава факта,че месец след ремонта не пушеше грам.
Благодаря предварително,
Поздрави,

Провери за пукнат или не добре наместен маркуч, или свали ЕГР-а и го почисти.

Lazarincho 10-07-2018 09:48

Благодаря много колеги,
Ще говоря с майстора ми да огледаме всички маркучи около турбото и ще свалим да погледнем дали ЕГР-а не е блокирал или запушен.
Ще пиша, ако се отстрани проблема така.

Поздрави,

Alexanderbb 10-07-2018 11:08

[QUOTE=TheTorpedo;1551235]Искаш да кажеш, че има 1.9 115 коня, което излиза от завода с DPF!?[COLOR="Silver"]

Искам да кажа че ако сложиш катализатор на дизел без да има DPF, ползата за екологията е почти нулева. Не съм рязал такъв на Алфа но предполагам че вътре преобладават задържащи саждите, евтини елементи.

Alfa tuner 10-07-2018 22:30

ЕГР-ът го затапи и също може да пуши и от лоша нафта не само от проблем по двигателя

che_ 12-07-2018 16:51

А МАФ-а не играе ли роля за пушенето?
Ако вади грешни данни няма ли пак да има много нафта?

И моята от скоро я гледам, че май пуши повечко, та мислех че от него може да е проблема.

ecotronic 12-07-2018 16:54

Когато тръгне да се скапва дебитомерът, обикновено отчетеното от него количество въздух е по-малко от реалното. Това предполага обедняване на сместа, вместо обогатяване.

All times are GMT +3. The time now is 13:18.