Club Alfa Romeo Bulgaria

Club Alfa Romeo Bulgaria (http://clubalfaromeo.com/forum/index.php)
-   Алфа Ромео 155 (http://clubalfaromeo.com/forum/forumdisplay.php?f=27)
-   -   Трудно палене (http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=96594)

gaiska 01-11-2017 22:33

Трудно палене

Напоследък май ме врухлетяха доста проблеми. От известно време за да запаля трябваше да завъртя поне 5-6 пъти и палеше. Сега, като тръгна да паля, стартера върти и след 5-6 завъртания се чува едно паткане във всумакателните колектори и, ако не са добре хванати гумените маншончета, колекторите почти изскачат от блока. Намествам ги дозатягам скобите и колата пали. При гасене и минаване на около 15-ина минути процедурата се повтаря. Ако съм я загасил колата и запаля след не повече от 10 минути, колата пали без проблем. В движение нама никакъв проблем и върви добре. Моля, ако някой има идея, да я споделя!

mimouzunov 02-11-2017 07:41

Quote:

Originally Posted by gaiska (Post 1534535)
Напоследък май ме врухлетяха доста проблеми. От известно време за да запаля трябваше да завъртя поне 5-6 пъти и палеше. Сега, като тръгна да паля, стартера върти и след 5-6 завъртания се чува едно паткане във всумакателните колектори и, ако не са добре хванати гумените маншончета, колекторите почти изскачат от блока. Намествам ги дозатягам скобите и колата пали. При гасене и минаване на около 15-ина минути процедурата се повтаря. Ако съм я загасил колата и запаля след не повече от 10 минути, колата пали без проблем. В движение нама никакъв проблем и върви добре. Моля, ако някой има идея, да я споделя!

Газ има ли!?
Стандартните неща може да загледаш а именно:
Пропуск на въздух след дебитомера + разните му там вакумни маркучи по колектора. Ниско налягане на горивото и разни такива...

mordohy 02-11-2017 08:36

Ако е на газ, изпарителя е за боклука. Иначе бобини , кабели и свещи с голям луфт.

gaiska 02-11-2017 11:25

Сменил съм всичко по запалителната система през последните две години. Също съм сменил и мембрани на изпарители. Съмнявам се за разтегната верига, че наистина все едно се получава детонация във всмукателните колектори.

gaiska 02-11-2017 22:36

Днес реших малко да поогледам в коша на мотора и установих, че след като изгася двигателя се чува за около десетина секунди едно съскане и накрая леко придвижване. Сякаш е смучене или изпускане на въздух, но не мога да определя с точност откъде е.

Бобби 03-11-2017 08:34

Виж сега, ако пука в смукателният колектор е бедна горивна смес......преди години имах този проблем, но само като намалее горивото в резервоара.....оказа се скъсан маркуч между помпата и една серпентина.....вътре в резервоара....
Извади кошницата с помпата и виж как стоят нещата там!

---------- Post added at 06:34 ---------- Previous post was at 06:33 ----------

п.п...говоря за работа на бензин, от газ ич не отбирам....

mimouzunov 03-11-2017 11:28

Quote:

Originally Posted by gaiska (Post 1534589)
Днес реших малко да поогледам в коша на мотора и установих, че след като изгася двигателя се чува за около десетина секунди едно съскане и накрая леко придвижване. Сякаш е смучене или изпускане на въздух, но не мога да определя с точност откъде е.

Провери си газовия клапан дали е изправен!
Има вероятност да се изпуска газ през изпарителя в смукателния колектор!!
От там ще имаш лошо първо палене и проблеми!

gaiska 03-11-2017 12:17

Ако газовия клапан е нехерметичен, то не би ли трябвало редуктор-изпарителя да спира газта към колекторите, защото той отваря по температура?

ecotronic 03-11-2017 13:05

При определена температура се подава напрежение на клапана за да отвори, но ако той изпуска, си изпуска и без това напрежение.

Каква е газовата уредба - класическа или инжекция?

gaiska 03-11-2017 13:35

Газов инжекцион на БРЦ

ecotronic 03-11-2017 14:06

В такъв случай е малко вероятно обгазяване на колектора да се получава заради пропускащ клапан, щото след него ще трябва да пропуска и някой инжектор.

Но това не отхвърля тезата с обгазяването. То може да става през вакуумния маркуч на изпарителя.

За да потвърдиш или отхвърлиш това предположение, извади въпросния маркуч непосредствено след като загасиш мотора и след няколкото часа престой, го постави отново и виж дали има разлика в студения старт.

gaiska 03-11-2017 15:03

За съжаление колеги, току що реших да я запаля колата и всмукателните колектори гръмнаха. Сега вече нямам колектори. Дали са заминали и гумените маншончета? Сега ще трябва да си търся и колектори преди да правя каквото и да е.

Бобби 04-11-2017 00:25

Е това е лечение по интернет....да беше отишъл при Робигаз от форума по евтино щеше да ти излезе...;)

ocultist 04-11-2017 13:53

Тези дни водих кореспонденция с колегата the_crazy_driver има алуминиев колектор комплект с гумите и ми обяви прилична цена. Пусни му едно лично, просто на мен ми трябваха само гумите, а той иска да го продаде цял.

gaiska 04-11-2017 15:54

Quote:

Originally Posted by Бобби (Post 1534671)
Е това е лечение по интернет....да беше отишъл при Робигаз от форума по евтино щеше да ти излезе...;)

Може би си прав за Роби, но из нашия вилает съм обиколил десетки газаджии. Толкова ли един не позна какво е. А пък и не съм сигурен, че проблема е в газта. Проверих си инжекторите-те не изпускат, проверих и вакуума-и той не изпуска. Как ще се взриви газова смес в колекторите, като няма откъде да се напълная с газ, защото колата пали на бензин. Освен да е от центровката-разтегната верига и неправилно газорапределение?!

---------- Post added at 13:54 ---------- Previous post was at 13:50 ----------

Quote:

Originally Posted by ocultist (Post 1534686)
Тези дни водих кореспонденция с колегата the_crazy_driver има алуминиев колектор комплект с гумите и ми обяви прилична цена. Пусни му едно лично, просто на мен ми трябваха само гумите, а той иска да го продаде цял.

Дали са еднакви неговите с 1,8 8 клапановия мотор?

All times are GMT +3. The time now is 14:08.